Zdraví

Lze vůbec předcházet onemocněním žaludku? Pokud ano, jak?

Určitě víte, že rýma, kašel nebo střevní chřipka není to nejhorší, co vás může v životě potkat. Jsou mnohem horší nemoci, které mohou člověka sužovat. K nim patří ostatně onemocnění žaludku, která jsou velmi nepříjemná, mnohdy velmi bolestivá a někdy až zdlouhavá. K nejčastějším onemocněním žaludku patří zejména žaludeční vředy, které jsou dlouhodobé onemocnění, také chronický zánět žaludku nebo se také často setkáváme s akutním zánětem žaludku, který taktéž umí být velmi zrádný. Důležité je však vědět nejen o nejčastějších onemocněních žaludku, ale o případných prevencích. Je vůbec možné onemocněním žaludku nějak předcházet?

Kupodivu ano. Existuje několik typů a rad, které vám pomohou předejít nebezpečnému onemocnění žaludku.

Dejte šanci zdravé stravě

Pokud se budeme neustále “cpát” nezdravými hamburgery a hranolky, nemůžeme očekávat, že náš žaludek bude stále ve skvělé formě. Naopak. Bude skomírat, a to se následně projeví. Doporučujeme to zkusit se zdravou nebo alespoň zdravější stravou, zařaďte do jídelníčku více ovoce, zeleniny. Dodejte tělu nejen vlákninu, ale také potřebné vitaminy a minerály.

Omezte pití kávy

I když je to pro někoho na první pohled nereálná věc, je to skutečně potřebné, pokud chcete předcházet onemocněním žaludku. Omezení pití kávy vám opravdu může pomoct, žaludku se uleví, nebude tak zatěžovaný.

Taktéž omezte pikantní koření

Kromě toho se doporučuje omezení pikantního koření. Chilli se doporučuje nahradit spíše bylinkami, s kari to rozhodně nepřehánějte.

Omezte své zlozvyky v podobě alkoholu a kouření

A opět jsme u toho – opět se ukazuje, že zlozvyky v podobě kouření a alkoholu škodí zdraví. Neříkáme sice, abyste zcela nechali pití alkoholu, jen doporučujeme pití alkoholu omezit, aby ho žaludek stihl strávit. Cigarety je ale dobré vyřadit úplně.