Bydlení

Kouzelné pokojové rostliny, které nesmí v domácnosti chybět

Pokojové rostliny dělají domácnost krásnější, útulnější a příjemnější, což se ostatně podepisuje na tom, jak se doma cítíme. Jestliže nemáte v domácnosti dostatečné množství pokojových rostlin, rychle zamiřte do nejbližšího zahradnictví, do zahrádkářských potřeb nebo případně do květinářství a kupte si pokojovou rostlinu, která vám doslova učaruje nejen svým vzhledem. Abyste však neměli stejné rostliny, jako mají sousedi, máme pro vás několik tipů na kouzelné pokojové rostliny, které si zamilujete nejen pro to, jak vypadají, ale co také umí.

K nejoblíbenějším pokojovým rostlinám se řadí stálezelené rostlinky, které jsou známé svou nenáročností. Ke svému spokojenému a bezproblémovému růstu potřebují jen a pouze teplo, světlo a zálivku, která však nemusí být pravidelná jako u mnohých jiných květin.

Ke nejčastěji pěstovaným stálezeleným rostlinám patří střapatá dracéna, dále také zamiokulkas nebo případně i palma. My pro vás však máme tipy na kouzelné pokojové rostliny, které zmiňované pokojovky strčí do kapsy.

Znáte rostlinu jménem calathea?

Po vzhledové stránce je známá, podle názvu byste ji však nepoznali. Máme na mysli krásnou calatheu, která je specifická svými listy. Zatímco jedna strana listů je sytě zelená, druhá je různě zbarvená, což z ní dělá nádhernou a zajímavou pokojovku.

Její zbarvení však není to, co ji dělá kouzelnou. Calathea totiž umí člověku říct, kdy je čas jít spát. Pokud budete tuto rostlinu poslouchat, budete dodržovat večerku. Když se semkne, je čas jít spát, když se rozevře, je čas vstávat.

Seznamte se s rýmovníkem

I když je to spíše bylinka, je to zároveň pokojová rostlinka, která nevyžaduje takřka nic. Rychle zakořeňuje, ostatně opadává s blížící se zimou. Nicméně z této rostlinky se dělá čaj nebo odvar, který rychle zatočí s rýmou a nachlazením. Jak jsme zmínili, samotné pěstování je poměrně snadné, vyžaduje jen teplo, světlo a pravidelnou zálivku.