Móda

Co je letos in? Udělat si jarní průvan ve skříni

Jarní období má spousta žen spojené s tříděním oblečení. Provětrává skříně a zbavuje se nepotřebného. Doporučujeme to i vám. Zbavte se starého, nepotřebného a uvolněte místo modelům, které budou letos a v dalších sezónách in. Co je dnes naprosto out a už se zřejmě hned tak do módy nevrátí?

Rozbité věci hoďte do koše

Nejdřív vše proberte z praktického hlediska. Schováváte si kalhoty, které mají rozbitý zip, natrženou sukni nebo třeba tričko se skvrnou? Potom je to jednoduché. Pokuste se to co nejrychleji opravit – pokud to jde, anebo se toho nadobro zbavte. Nikdo vás nenutí k tomu, abyste nosily kalhoty se zipem, který nejde zapnout. Totéž proveďte i s věcmi, které se praním srazily nebo naopak roztáhly. Už nikdy nebudou akorát, tak je prostě pošlete dál do oběhu. První fázi probírky máte za sebou. Co teď?

Pubertální kousky patří pryč

Barevné blbinky. Možná máte ve skříni růžové džíny z pubertálních let a podobně barevnou bundu k nim. Tak tohle už určitě nikdy nosit nebudete a v módě je to dávno pasé. Stejně tak džíny plísňáky. Ano, vybavuje se vám spousta vzpomínek, ale myslete na to, že potřebujete místo a dneska už si tričko z 80. let ani plísňáky na sebe určitě nevezmete. Podobná situace je s bundičkami a topy končícími krátce ad pasem. U bund jde o ten největší nesmysl. Potřebujete mít ledviny v teple a ani esteticky tyhle střihy nevypadají vůbec dobře. S málokterým kouskem se dají zkombinovat tak, aby nevypadaly hloupě. Takže je hoďte do koše. Podobné pravidlo platí o různých upnutých extravagancích. Jako puberťačka jste se v nich cítila skvěle, ovšem na těle sekretářky perspektivního podnikatele budou směšné. Také ven s nimi. Udělejte místo kvalitním nadčasovým kouskům, které se dají dobře kombinovat. A občas si můžete dovolit i nějaký výraznější výstřelek.