Móda

Jaká barva je nadčasová a jaká bude „in“ tento rok?

Každý rok se nám móda ukazuje v jiné kráse. Co rok, možná i co sezonu! Vždyť se na pultech obchodů stále setkáváme s nejrůznějšími novými kousky, které tam ještě předešlý den nebyly. Jen nákupní maniačky to mají zhlédnuté a pod palcem. Vyznat se však v aktuálních módních trendech je někdy vážně za trest. Ještě že alespoň některé kousky jsou nadčasové. Jedná se o ty, které vždy vedou a budou vést. Jsou to především džínové bundy, úzké džíny, roláky nebo nestárnoucí klobouky. Ovšem i barevně se můžete trefit. I ty jsou totiž nadčasové. Která však vede v nadčasovosti? Nejedná se o barvu, která bude pro letošek tou „in“?

• Nestárnoucí barvou je červená, a to v jakémkoli odstínu

Ať už jste snědé pleti nebo vlastníkem té bledé, jistě ve vašem šatníku nesmí chybět červený odstín. Jedná se o barvu, která je naprosto nestárnoucí. Navíc sluší každé ženě. Nejlépe uděláte, když si červenou zvolíte v pestré barvě na šaty nebo oblíbenou halenku. Pestře červenou také volte zejména na doplňky, jako je třeba kabelka. I lodičky vás jistě nadchnou, protože právě i ony jsou v této barvě naprosto stylové! Mimo jiné se taky stala velmi populární rtěnka pestře červené barvy.

Dominovat však budete i tehdy, pokud si zvolíte trochu jiný odstín, a to konkrétně bordó či třeba vínově rudý. Nejen oblečení, ale i vaše rty budou fantastické s touto barvou.

• Letošní moderní barva však červená není – jedná se o zelenou

Pokud si však myslíte, že nadčasovost se rovná modernosti tohoto roku – není tomu tak. Pro letošek červená nevede, ale své první místo si nyní obstarala zelená. Můžete je mít ve svém šatníku v jakékoli podobě. Zkuste to třeba s vojensky zelenou, jež dominuje především na džínech nebo na košilích. Světlejší odstín pak volte pastelově zelenou, která je skvělá třeba na kabelce. Pistáciová vede převážně u masivních šperků, jež doplní a doladí i obyčejný look.