Krása

Kvalitní vlasy

Vlasy jsou vizitkou vaší krásy. Musí být čisté a zdravé, plné lesku. Důležitá je i barva a tvar. Správným a kvalitním střihem vše začíná. Perfektní účes podtrhne vaši osobnost. Vsaďte na instinkt.

Barva je velmi důležitá. Pokud je barva vlastní pěkná a vlasy jsou zdravé, vitální a plné lesku, máte vyhráno. Pokud jde o fádní odstín, volte přelivy a kvalitní profesionální barvy. Barva vašich vlasů a nový odstín se nemá lišit víc jak o dva tóny. Dbejte na přirozenost a zapomeňte na peroxid, pokud nejste přírodně blond. Neničte si vlasy. Vyhněte se také černé jako noc, zvláště pokud nejste snědý typ. Pokud saháte po melíru, volte jej jemně a přirozeně.

Domácí masky

Vyrobte si masku na vaše vlasy doma. Zaslouží to nejlepší. A kromě pravidelného umývání a dobré péče v podobě masáže pokožky, důkladného opláchnutí, kvalitních šamponů, balzámů a sér, zkuste přírodní masku.

Můžete střídat nepřeberné množství vlasové kosmetiky, různého obsahu a od různých značek. Pokud ale najednou nevíte, jakou vlasovou kosmetiku si z těch všech značek vybrat, oživte vaše splihlé a slabé vlasy bez vitality a lesku. Oživte i poničené vlasy a roztřepené konečky. Vyzkoušejte podomácku vyrobené masky a kúry na vlasy. Přírodní suroviny z lednice jsou skvělými pomocníky na vaše vlasy i pleť.

Lesklé vlasy

Vezměte si na pomoc 2 lžíce octa a asi 0,5 – 1 litr vody. Teplota může být jako při mytí vlasů, lépe vlažná jak horká. Po umytí vlasů klasickým šamponem, který důkladně opláchnete, do misky nalejte půl litru vody. Čím jsou vaše vlasy delší, tím více vody bude potřeba. Přidejte ocet a vodou z misky vaše vlasy opláchněte. Skvělá vlasová voda pro lesk vlasů osvěží i vaši vlasovou pokožku hlavy. Ocet umí dezinfikovat a pomůže i proti lupům a svědění.

Maska proti lámavosti vlasů

Připravte si 1 banán, vaječný žloutek a pár kapek olivového oleje. Banán důkladně rozmačkejte nebo rozmixujte i s vaječným žloutkem a pár kapkami olivového oleje. Jakmile nebudou v kašičce hrudky, které by se z vlasů velice špatně smývaly, naneste směs na umyté vlasy a nechte dostatečně dlouho působit. Minimum je 20 minut. Pak vlasy důkladně smyjte.

Pro suché vlasy

Na suché vlasy si připravte 1 dcl olivového oleje a mírně jej zahřejte. Teplý jej vetřete do umytých vlasů a nechte působit, pak důkladně opláchněte. Místo oleje olivového je možné použít kokosový olej, který se nezahřívá. Ten je skvělým pomocníkem pro dodání vitality a výživy.