Zdraví

Které potraviny nejlépe nastartují náš organismus?

Snídaně je základ dne, proto bychom měli každí ráno dbát na kvalitní snídani, která nám vždy nastartuje organismus, a náš den budeme hned lepší. Většinou ráno nestíháme snídat, což je škoda, protože si ve spěchu koupíme nějakou nezdravou rychlou snídani po cestě do práce a ještě rychleji ji sníme. Bohužel to není ten pravý start dne, i když bychom si koupili opravdu kvalitní snídani. Většinou k tomu ještě vypijeme šálek horké kávy také ve spěchu a myslíme si, že taková snídaně stačí, bohužel nestačí. Musíme se zaměřit na to, abychom vstávali dřív a abychom nezaspávali. Chce to opravdu především vědět, jaké potraviny snídat.

Je všeobecně známé, že dopoledne se jedí především různé druhy ovoce, protože právě díky ovoci dostaneme do těla přesně to, co potřebujeme. Bohužel však mnohdy ovoce nekoupíme, proto si musíme poradit jinak a učinit jiný start do nového dne. Mezi nejlepší snídaně patří následující kombinace.

• Voda s citronem

Voda s citronem je unikátní součást snídaně, která nám dokonale nahází do těla potřebné vitaminy, které nám najednou zlepší naši imunitu. Je nutné poznamenat, že nám také skvěle nastartuje metabolismus. Doporučuje se pít vlažná voda s citronem, nikoliv studená ani horká – v této podobě je nápoj jen šokem pro tělo, o což nestojíme. Mimo jiné je to také účinná detoxikace našeho těla.

• Vajíčka s avokádem

A jako snídaně se doporučuje vejce a avokádem. Potraviny v sobě totiž mají potřebné složení látek, které si tělo vyžaduje. Vajíčko i avokádo je navíc prospěšné pro štíhlou linii, nemusíte se tedy bát, že by se jednalo o tučnou snídani, díky které byste hned z rána přibrali několik kilo. Avokádo však můžete konzumovat během celého dne, nikoliv pouze ráno nebo pouze večer. Je to unikátní potravina, kterou je dobré přidávat naprosto do jakéhokoliv pokrmu.