Bydlení

Jak se zbavit fleků na koberci?

Každý ve své domácnosti preferuje něco jiného. Většina lidí se zaměřuje především na to, aby měla moderní barevné kombinace, které se aktuálně nosí. Bohužel však na druhé straně nemyslí na to, že takovému bytu většinou chybí zabydlenost a jisté zrnko soukromí. Proto lidi tuto situaci řeší tak, že si do své domácnosti pořizují nejrůznější fotografie nebo například květiny, které domácnost také do jisté míry zútulní. Někteří si zařizují svou vlastní domácnost podle toho, jak se jim to líbí – což je asi nejlepší způsob, i když i na modernost by se mělo do jisté míry hledět. Většinou dávají do kuchyně dlažbu stejně jako do koupelny, ale do obývacího pokoje nevědí, co mají dát – jestli lino nebo koberec. Lino je samozřejmě lepší pro údržbu, ale koberec je zase opět trochu útulnější a hlavně nemusíte nosit papučky, ale příjemně se chodí hlavně bosky.

Pokud si však zvolíte koberec do své domácnosti, pak se není čemu divit, když se musíte hlavně postarat o údržbu. Mnohdy se totiž stane, že se na koberec vylije například červené víno nebo jiný nápoj, který jde opravdu stěží odstranit. Koberec je však nutný především dobře čistit. Jednou za čas je nutné dát koberec do čistírny, jindy však jsou potřeba pouze babské rady, které jsou naprosto zázračné.

Co babské rady radí?

Pokud se rozhodnete nečistit koberec různými chemickými přípravky, jak jsme zvyklí z různých televizních reklam, které nás zkrátka lákají ke koupi. Jenže není třeba utrácet za drahé přípravky, ale stačí využít opravdu suroviny, které máte doma. Mezi účinné prvky patří rozhodně sůl. Pokud si posolíte koberec a necháte ji působit přes noc a pak ji vysajete, dočkáte se zcela vyčištěného koberce. Pro naprosté vyčištění vám bude fungovat i kysané zelí, kterým posypete koberec a necháte působit. Poté zelí zametete a vysajete zbytek.