Bydlení

Jak doma udržet příjemné klima

Sluneční paprsky jsou opravdu fajn, ale tropické dny a noci dělají z našich příbytků doslova nedýchatelno.V létě závisí pokojová teplota zejména na tom, jak je byt či dům situovaný. Je velký rozdíl, pokud do něj svítí slunce pouze po ránu nebo po celý den. Stačí vědět, jak docílit, aby bylo doma příjemně, ať už bydlíte kdekoliv.Záleží především na tom, jak dobře svůj interiér odstíníte. Největší chybou je, když uprostřed horkého dne otevřete okno a vyvětráte. Funguje to přesně naopak, když pustíte veškeré teplo dovnitř, pomůže vám už jen maximálně klimatizace.Existuje ale šetrnější řešeník vašemu zdraví. V první řadě byt pořádně zatemněte, pozavírejte okna, do kterých se vám celý den opírá slunce. Je třeba okno také pořádně zatemnit alespoň závěsy.

Nejen žaluzie

Vyřešit to mohou i vnitřní nebo venkovní žaluzie, japonské stěny, vnitřní rolety, římské rolety, screenové rolety, střídavé rolety, markýzy a pergoly. Vnitřní žaluzie jsou horizontální a vertikální, z hliníkových lamel a snadnou údržbou. Velkým hitem jsou žaluzie, které při zatažení kreslí na okna dost zajímavé 3D efekty. Můžete si vybrat z celé řady barev a dekorů, a dokonce mohou být celé ze dřeva. Vysoce trendy a funkčním řešením je plisé. U vodorovně skládané látky si kromě designu můžete vybrat propustnost světla a pomocí řetízků, lanek a madel pak oboustranně regulovat výškové nastavení a zakrýt tu nejdůležitější část okna. Pokud zvolíte kombinaci, budete chráněni před světlem, vnějším hlukem a teplem. Rolety v mnoha barvách, s nápaditými vzory, z různých materiálů a variabilitou v upevnění umožňují tmu nebo částečné zastínění. Střídavé roletykombinují pruhy průhledné a neprůhledné látky. Římské rolety dělají efekt záclon, dají různě skládat, udržují v místnosti teplo a dají se prát.

Minimalismus stále letí

Japonské stěny jsou vysoce originální, kreativní a jako stvořené pro milovníky všeho minimalistického designu. Hodí se na zakrytí větších ploch, komplexní zastínění velkých oken a oddělení prostoru. Pokud máte rodinný domek, můžete významně ovlivnit teplotu, vzhled a ochranu stíněním zvenku. Venkovní žaluzie zaručí soukromí, screenové rolety stylový outfit a interiér nepokazí. Nejlepší ochranou před sluncem na terase jsou markýzy a pergoly. Na odbornou práci mají být odborníci, na montáž i na kvalitu materiálů. Dispozici máte i servis. Zvolíte-li jednoho dodavatele na okna i stínění, má to i několik výhod. Záruku drží dodavatel a všechny prvky se doplňují funkčně i designově. Stále žádanější je venkovní stínění montované pod omítku montované zároveň s okny. Elektrické ovládání stínění lze ovládat třeba z pohodlí vaší pohovky.