Jste hostem na podzimní svatbě? Poradíme, co si obléknout

Svatební sezona zdaleka nekončí. Mnohé nevěsty toužili po krásné barevné podzimní svatbě, kde všude kolem bude barevné listí, kdy svatební fotky budou mít zajímavější nádech. To však znamená, že je třeba se na podzimní svatby trochu přiobléknout. Nevěsta většinou volí pelerínu, ženichovi je dobře ve svém smokingu, hosté zvolí něco přes ramena, co je zahřeje. Nicméně pokud nevíte, co si na podzimní svatbu obléknout, poradíme vám. Přece jen podzimní svatby jsou oříšek.

Mnohé ženy nemají na výběr, pokud se chtějí vdát do roka. Musí si vybrat podzimní termín svatby, jinak se budou vdávat mnohem později, než chtějí. Ovšem podzimní svatby mají skutečně něco do sebe, jen hosté si budou lámat hlavu s tím, co si obléknout.

Naštěstí se nyní v módě ukázal jistý hit, který je jako stvořený pro podzimní svatby.

Už máte doma květinové šaty?

Jsou to kupodivu květinové šaty. Je to trochu paradox, květiny jsou symbol jara či léta, nikoli podzimu. Jenže díky tomu, že se květinové šaty ukázaly v temnějších barvách, jsou pro podzimní svatby ideální. Pokud se rozhodnete na svatbu zamířit právě v květinových šatech, neuděláte krok vedle.

Šaty však musí lecco splňovat. Musí být minimálně ke kolenům, ať nepůsobí vyzývavě. Stejně tak by měly být v tmavších odstínech, tedy povolena je tmavě modrá, hnědá, béžová, případně bordó nebo hořčicově hnědá barva.

A co dál?

K šatům se samozřejmě hodí zejména lodičky, ale pokud počasí nebude přát, nebojte se polobotek, které ke květinovým šatům naprosto sedí. Přes ramena si přehoďte elegantnější pončo nebo případně šálu, nevolte saka ani peleríny, které nevypadají k šatům víly dobře. Možné je si také obléknout kabát, který je délkově zhruba ke kolenům.

Co se týče kabelky, volte něžnou a malou do ruky nebo případně s přezkou přes rameno. Vyhněte se batohům či ledvinkám, to se na svatbu zkrátka nehodí.