Krása

I s jednou rtěnkou je možné namalovat celý obličej. Jak na to?

Líčení dnes není žádná věda. Mnohé ženy tráví hodiny v drogeriích nebo případně v kosmetických salonech, kde si nechávají radit od profesionálů, jak se správně líčit. Jenže postup či triky na správné líčení neexistují. Každý si na ně musí přijít sám. To, co dovede jeden, nemusí umět druhý. Například pokud si umíte krásně namalovat pravidelnou linku na oční víčko, druhému se nemusí podařit tak jako vám. Stejně tak nemusíte mít hromadu korektorů, kupu řasenek a horu rtěnek, když se stačí nalíčit pouze s jednou rtěnkou. Nevěříte? Skutečně to jde.

Pokud nechcete utrácet tisícikoruny za kosmetiku a líčidla, když je používáte jen minimálně, doporučujeme si pořídit jednu rtěnku, s níž si namalujete celý obličej. Je to skutečně možné. Na sociálních sítích dnes kolují videa, která to ukazují v praxi. My to však popíšeme.

Rtěnka na lícní kosti, oči i rty

Jedna rtěnka dokáže krásně namalovat celý obličej. I když se tomu těžce věří, je to skutečně tak. Rtěnku je totiž možné nanést nejen klasicky na rty, ale také je možné udělat si krásnou konturu obličeje, když si rtěnku rozetřeme na lícních kostech. Pokračujeme k očím, kdy si rtěnku naneseme na oční víčka a po rozmazání nám vzniknou krásné stíny. A pokud máme u sebe drobný štětec, snadno si s pomocí štětce a rtěnky zvýrazníme obočí.

Tento styl líčení ocení zejména ženy cestovatelky, které chtějí cestovat nalehko.

Jakou barvu rtěnky volit?

Pokud jste světlé pleti a k tomu blondýna, která si nepotřebuje obočí barvit, doporučujeme zvolit i narůžovělou rtěnku, která udělá krásná líčka i zvýrazní rty. Samozřejmě je možné vzít si i béžovou rtěnku, kterou je možné zvýraznit obočí.

U tmavších typů s tmavšími vlasy je výběr vhodné rtěnky jednodušší. Mohou volit tmavou hnědou, ale také světle hnědou, klidně to mohou zkusit s temnou bordó rtěnkou.