Zajímavosti

Jsem maminkou na mateřské, ale nemám peníze. Co mám dělat?

Stát se matkou, to je pro mnohé ženy požehnáním, ale mnohé ženy vnímají dítě jako synonymum nadměrného utrácení peněz, kterých i tak nemají moc. Ne každá maminka, která přivede dítě na svět, mu dokáže dát a koupit všechno, co potřebuje. Mnohé maminky se dostávají do depresí, protože jejich finanční situace není zrovna nejlepší. Pokud jste i vy maminkou na mateřské dovolené a pokud i vás trápí tíživá finanční situace, prozradíme vám, co dělat. 

Mateřská dnes není zrovna velká, to je všeobecně známý fakt. Když tedy přijde miminko a žena se ocitne ve stavu, kdy pobírá jen příspěvek od státu zvaný mateřská, nemůžeme se divit tomu, že se ocitá v nelehké situaci a pomýšlí na věci, na které by jinak nemyslela. Samozřejmě jestliže se žije s přítelem nebo manželem, je situace najednou daleko snazší, ale v případě, že se s partnerem nežije, matka se stává samoživitelkou a ptá se, co má dělat, když nemá peníze. 

Rodina je záchrana

V této situaci se pozná, jak skvělou máte rodinu či jakou oporu v rodině máte. V této nelehké situaci totiž může rodina výrazně pomoct. Nebojte se požádat své nejbližší o pomoc, od toho tu ostatně rodina je. Navíc vám vaše maminky mohou poradit i v péči o miminko, což oceníte zejména tehdy, pokud jste prvorodičkou. 

I půjčka může být řešením

Samozřejmě ne všechny ženy, respektive maminky na mateřské, se mohou chlubit přející rodinou, která je ochotná pomoct. Některé rodiny mají mezi sebou velice vyostřené vztahy, a tak žádost o finanční výpomoc nepřichází v úvahu. V takovém případě však přichází v úvahu půjčky, které jsou také řešením. 

Půjčka by sice měla být tím posledním možným východiskem, ale v případě nemilých vztahů s rodinou je tím prvním možným řešením. Banky se možná budou příčit a nebudou vám chtít poskytnout půjčku, jsou tu ale rychlé půjčky online, jako je třeba Razdva půjčka, v rámci kterých si půjčíte na přilepšenou i několik tisíc korun.