Jsem maminkou na mateřské, ale nemám peníze. Co mám dělat?

Stát se matkou, to je pro mnohé ženy požehnáním, ale mnohé ženy vnímají dítě jako synonymum nadměrného utrácení peněz, kterých i tak nemají moc. Ne každá maminka, která přivede dítě na svět, mu dokáže dát a koupit všechno, co potřebuje. Mnohé maminky se dostávají do depresí, protože jejich finanční situace není zrovna nejlepší. Pokud jste i vy maminkou na mateřské dovolené a pokud i vás trápí tíživá finanční situace, prozradíme vám, co dělat. 

Mateřská dnes není zrovna velká, to je všeobecně známý fakt. Když tedy přijde miminko a žena se ocitne ve stavu, kdy pobírá jen příspěvek od státu zvaný mateřská, nemůžeme se divit tomu, že se ocitá v nelehké situaci a pomýšlí na věci, na které by jinak nemyslela. Samozřejmě jestliže se žije s přítelem nebo manželem, je situace najednou daleko snazší, ale v případě, že se s partnerem nežije, matka se stává samoživitelkou a ptá se, co má dělat, když nemá peníze. 

Rodina je záchrana

V této situaci se pozná, jak skvělou máte rodinu či jakou oporu v rodině máte. V této nelehké situaci totiž může rodina výrazně pomoct. Nebojte se požádat své nejbližší o pomoc, od toho tu ostatně rodina je. Navíc vám vaše maminky mohou poradit i v péči o miminko, což oceníte zejména tehdy, pokud jste prvorodičkou. 

I půjčka může být řešením

Samozřejmě ne všechny ženy, respektive maminky na mateřské, se mohou chlubit přející rodinou, která je ochotná pomoct. Některé rodiny mají mezi sebou velice vyostřené vztahy, a tak žádost o finanční výpomoc nepřichází v úvahu. V takovém případě však přichází v úvahu půjčky, které jsou také řešením. 

Půjčka by sice měla být tím posledním možným východiskem, ale v případě nemilých vztahů s rodinou je tím prvním možným řešením. Banky se možná budou příčit a nebudou vám chtít poskytnout půjčku, jsou tu ale rychlé půjčky online, jako je třeba Razdva půjčka, v rámci kterých si půjčíte na přilepšenou i několik tisíc korun.