Zdraví

Jaké zdravotní intimní problémy nejvíce trápí vaše partnery?

I muži mohou mít nepříjemné zdravotní problémy, i pány může trápit něco intimního. Sice se neustále říká, že i ženy mají své dny, ale v tomto případě by bylo daleko přesnější, kdybychom řekli, že i muži mají své dny. V případě, že patří k mužské části populace, měli byste vědět, jaké zdravotní problémy vás mohou sužovat, jaké zdravotní problémy vás mohou trápit. Zaměřme se konkrétně na intimní zdravotní problémy, s nimiž se pánové obrací na androloga, tedy na doktora, který léčí poruchy mužské plodnosti, poruchy erekce nebo předčasnou ejakulaci a podobně.  

Mít intimní zdravotní problém, to není skutečně nic, za co by se měl člověk stydět. Je však nutné, aby s takovým zdravotním problémem zamířil člověk co nejdříve k lékaři, který by případně navrhl možnost léčby nebo jiné řešení. Jak jsme zmínili, při intimních zdravotních problémech míří pánové za andrology, a to nejčastěji s těmito problémy.  

Neplodnost 

Nejčastějším intimním problémem mužů je neplodnost. Mnozí pánové dokonce chodí ke specialistům, kteří neplodnost léčí. Dnes už nežijeme ve starověku nebo v pravěku, dnes se dá léčit i neplodnost, a to například odstraněním možných důvodů neplodnosti. 

Předčasná ejakulace 

Předčasná ejakulace je opět velice intimní a choulostivý zdravotní problém, který často vede k nespokojenosti v sexuálním životě, je proto důležité ho řešit. Předčasná ejakulace není problém, který by se dotýkal jen jedné věkové generace, je to problém, který se může dotknout všech generací mužů.  

K tomuto problému nejčastěji dochází kvůli nedostatku serotoninu. Naštěstí v takovém případě lze začít užívat jen léky, které serotonin dodají. 

Poruchy erekce 

Velice častým intimním problémem mužů je také porucha erekce. Příčiny mohou být ostatně různé, mohou být psychické i organické. Zatímco u mladých mužů je důvodem poruchy erekce většinou psychika, u starších jedinců za to většinou mohou civilizační choroby, jako je například rakovina nebo vysoký tlak.