Bydlení

Jaro už je tady! Co je třeba udělat na zahradě?

Sice nám venku někdy zasněží, ale teploty hlásí, že už přišlo jaro. Na toto roční období jsme se velice těšili – vždyť se jedná o roční období, během kterého opět můžeme odložit kabáty a bundy, s nimiž jsme si připadali objemnější. Navíc všude to začne zanedlouho rozkvétat. Rozkvétat začnou nejen stromy, ale i květiny, opět začne růst pořádně tráva. Pokud i vy milujete jaro, máte taky na paměti celou řadu povinností a prací, které je třeba zvládnout na zahradě.

Jaro je sice jedno z nejkrásnějších období, protože celá příroda se zase probouzí z dlouhého spánku, ale na druhou stranu je to období, během kterého je třeba udělat nejvíce práce na zahradě. Pojďme si říct to nezbytné, co nás během jara čeká.

Vertikutace trávníku

Je třeba, abychom náš trávník očistili od všech nečistot. Pomocí vertikutace odstraníme z trávníku plísně, plsti a mechy, které mohou zabraňovat dobrému růstu. Vertikutace se má dělat i před zimou, tedy někdy ke konci podzimu, ale většina lidí tuto práci nechává na jaro, když přijde první jarní sekání trávy.

Stříhání stromků

Hned ze začátku jara je třeba, abychom ostříhali ovocné stromky. Jestliže chcete, aby vydatně rostly, je třeba je ostříhat – ostříhají se většinou zaschlé větvičky nebo větve, které překážky v dobrém růstu. Tuto povinnost je třeba odbýt co nejdříve, než začnou větvičky stromu růst.

Stříhání muškátů

Jestliže máte na okenních parapetech muškáty, i ty je třeba zastřihnout. Určitě jste je měli během zimy ve sklepě nebo někde jinde, aby nezamrzly. Během zimy je dost možné, že vám odkvetly, a pokud se tak stalo, je třeba, abyste tyto muškáty řádně zastřihli, aby vydatně rostly během jara a léta.

Sázení

A opět přichází čas na sázení zeleniny. Připravte si pole, vyjměte plevel a poctivě sázejte všechnu zeleninu, kterou si letos přejete vypěstovat.