Bydlení

Jak bez drátěnky odstranit běžné nečistoty?

Uklízení domácnosti nám dá někdy vážně zabrat. Většinou uklízíme každý týden, a to hlavně v sobotu. Během sobotního úklidu samozřejmě dáme domácnost do pucu – vysajeme, utřeme prach, vypereme, popřípadě vytřeme podlahu. Potom tu jsou velké domácí úklidy, které zpravidla děláme párkrát ročně. Při těchto úklidech převlékneme peřiny nebo například umyjeme okna. A pak tu jsou běžné úklidy, které děláme dnes a denně. Do tohoto úklidu se řadí i umývání nádobí. Při každém úklidu se můžeme setkat s nečistotami, které se snažíme odstranit drátěnkami. Jenže o drátěnkách se všeobecně ví, že ničí povrch umývané věci. Máme pro vás proto pár tipů, díky kterým zneškodníte běžné nečistoty, které jindy drhnete drátěnkou, pomocí obyčejných produktů v domácnosti.

Jestliže sledujete Instagram, určitě už jste pár těchto tajemství odhalili. Pro vás to možná nebude žádná novinka. Nicméně pro někoho, kdo například Instagram nemá, to bude něco až překvapivého.

Jak odstranit spáleninu z žehličky?

Pokud často žehlíte a pokud se vám stane, že někdy vyžehlíte něco, co se zkrátka žehlit nemá, můžete si povrch žehličky spálit. Je to naprosto běžná věc, s níž se potýká většina žen. Některé ženy si hned kupují novou, jiné se snaží spáleninu z žehličky dostat pomocí drátěnky. Jenže když použijete drátěnku, žehličku si naprosto zničíte. Použijte proto sůl. Stačí, když si na utěrku vysypete dvě hrsti soli a rozehřátou žehličkou po soli přejedete. Poté jenom jinou utěrkou sůl z žehličky setřete a máte vystaráno. Spáleniny z žehličky hned zmizí.

Jak odstranit spáleniny z pánve?

Při umývání nádobí můžete narazit na pánvičku, která má na sobě dost spálenin. Pokud nepomůže odmočení, bohužel sáhnete po drátěnce, která například takovou teflonovou nebo nerezovou pánev úplně zdevastuje. Měli byste proto sáhnout po citronu. Stačí si nakrájet kolečka citronu, kterými přejedete po spáleninách. Poté necháte kolečka přiložené na pánvi a zalijete to horkou vodou. Necháte působit a pak jen klasicky umyjete ve dřezu mokrou houbou s jarem.