Zdraví

Jaké příznaky poukazují na cukrovku?

Možná o tom nevíte, ale třeba právě vy trpíte cukrovkou. Nemusíte ji mít v genech, s cukrovkou se mnozí lidé nerodí, zkrátka ji dostanou během plynoucích let. Jedná se o onemocnění, které je způsobené z přemíry konzumace sladkého. V současné době je to poměrně časté onemocnění, o kterém se však říká, že během něj člověk plně nežije. Člověk je stále kontrolovaný, musí jít jen to, co může, navít si musí pravidelně kontrolovat cukr a ne vždycky se probudí tak, že je mu do smíchu. V každém případě, jak již bylo zmíněno, se nejedná o onemocnění, se kterým byste se museli přímo narodit. Toto onemocnění můžete získat.  

Abyste ale včas rozeznali cukrovku od jiné nemoci a abyste jí mohli začít včas léčit, prozradíme vám, jaké příznaky jsou pro cukrovku typické.  

Změní se vám barva kůže 

Jedním z vůbec prvních příznaků nastupující cukrovky je změna barvy kůže. Většinou se zbarví zadní strana krku, a to tmavě. Nicméně je to opravdu jen příklad, ke změně barvy může dojít i na jiných místech těla. Důvodem je jev zvaný akantóza, během něhož se ztrácí citlivost na hormon, jenž se v těle využívá k regulaci glukózy v krvi.  

Touha po spánku 

Pokud pozorujete, že byste neustále spali, pak je pravděpodobně něco špatně. Neustálá únava a zvýšená spavost může poukazovat na vícero nemocí, ostatně řadí se k nim také cukrovka. Pokud spíte více než hodinu i během dne, pak pravděpodobně trpíte cukrovkou a zajděte si raději k lékaři, který vám tuto domněnku buď vyvrátí, nebo naopak potvrdí.  

Brnění v nohou 

Nebo lépe řečeno – podivný pocit v nohou. To je také častý symptom nastupující cukrovky. Ti, kteří cukrovkou trpí, jistě potvrdí, že pociťovali nebo stále pociťují zvláštní brnění v nohách, někdy ztratí citlivost v nohách, případně trpí zhoršenou koordinací.