Krása

Jak se zbavit suché pokožky hlavy?

Každá žena má jiné problémy. Zatímco některou trápí mastné vlasy, jiné trápí zase suchá pokožka hlavy, se kterou se musí zatočit co nejdříve. Suchá pokožka hlavně trápí majitelky suchých vlasů, pokožka je málo hydratovaná, může navíc způsobit lupy, které jsou nevzhledné a nehezké. Proto je třeba se co nejdříve suché pokožky hlavy zbavit. Jenže víte, jak s ní bojovat? 

Existuje mnoho způsobů, rad, triků a tipů, jak bojovat se suchou pokožkou hlavy. Vybrali jsme několik rad, které jsou opravdu nad zlato.  

Pivo se jen nepije, pivo bojuje i proti suché pokožce hlavy 

Pakliže vás trápí suchá pokožka hlavy, nabízí se otázka, jestli máte doma pivo. Pokud ano, nevypijte ho, ale vezměte si ho jako pomocníka na suchou pokožku hlavy. Pivo je totiž označováno za přírodní kondicionér, proto ho použijte místo běžného kondicionéru a sledujte výsledky. Není nijak škodlivý vlasům, naopak se suchou pokožkou hlavy opravdu rychle zatočí.  

Zkuste to s tea tree olejem 

Určitě jste už slyšeli o takzvaném tea tree oleji. Jedná se o olejíček, který dokáže zatočit jak s akné, tak s pupínky, opary i se suchou pokožkou hlavy. Takzvaný tea tree olej koupíte v lékárnách za pár korun, má antibakteriální a také hydratační vlastnosti. Používejte ho místo klasického olejíčku, který si do vlasů dáváte, případně ho přidejte do šamponu nebo kondicionéru, abyste ho nespotřebovali najednou tak moc a abyste ho zároveň co nejvíce dostali na pokožku hlavy.  

Nepoužívejte chemii 

Pokud je suchá pokožka svědivá, vyhněte se chemii. Nepoužívejte žádné chemické produkty na vlasy, vyhněte se lakům i tužidlům, samozřejmě si během doby, kdy vás bude suchá pokožka svědit, vyhněte také barvení vlasů. Barvy na vlasy mohou suchou pokožku hlavy ještě více podráždit a boj s ní najednou bude o něco obtížnější.