Zdraví

Jaké potraviny nejíst na lačný žaludek? Předejdete bolesti i nevolnosti

Když máte prázdný žaludek, je na místě se co nejdříve najíst. Ne všechny potraviny jsou však vhodné pro lačný žaludek. Je nutné si vybírat to, co si na svůj hladový žaludek dáte. Ne všechny potraviny jsou ty pravé, jak již bylo zmíněno. Existují i řada takových, které vám mohou uškodit, po kterých vás může bolet žaludek. O jaké jde? Podívejte se na přehled a vyvarujte se těm, které škodí. 

Citrusové plody 

Sice se doporučuje dát si na lačno vodu s citronem, jelikož nastartuje metabolismus, ale samotný citrus, třeba v podobě pomeranče nebo mandarinky či grepu není ideální. Proč? Vzhledem k agresivitě šťáv může dané ovoce výrazně poškodit žaludek a způsobit dokonce i gastritidu. 

Banány 

Pro vysoký obsah draslíku jsou banány velmi doporučovaným ovocem. Pozor však na situaci, díky si je dáte na lačno. V takovém případě s velkou pravděpodobností počítejte hlavně s nadýmáním a tím, že vám nebude úplně dobře od žaludku. Když už banán, tak jako součást snídaně, nebo až po ní. 

Syrová zelenina 

Obsahuje vitamíny a minerály, stejně jako minimum kalorií. Na prázdný žaludek však není to pravé. Může negativně ovlivňovat vaše trávení a činnost střev. Některé druhy mohou být i celkem agresivní, což znamená následné projevy ve formě bolesti žaludku, nebo nepříjemných pocitů. 

Studená voda 

Sice se říká, že vás dokáže vzpružit, ale to je tak všechno. Studenou vodu na prázdný žaludek rozhodně nepijte. Jak proto, že ho zbytečně podráždíte, tak i proto, že vaše tělo bude muset vydat velké množství energie na její ohřev. A to vašemu zdravotnímu stavu, který doprovází i hlad nepřidá. 

Sladké potraviny 

Máme na mysli ty s velkým obsahem jednoduchých cukrů. Ty rozhodně při lačném žaludku vynechávejte. Proč vlastně? I tady je odpověď jednoduchá. Mohou způsobovat velké nárůsty krevního cukru v krvi, která potom zase rychle klesá. A to je problém nejenom pro cukrovkáře, ale pro každého.