Bydlení

Jak se starat o rostlinu jménem kalatea?

Žádná domácnost by se neměla nacházet bez pokojových rostlin. Pokojové rostliny dokážou každou domácnost rozzářit, také jí dokážou dodat život. Ať už ale jdete do jakéhokoli květinářství nebo zahradnictví, nabídnuto vám bude nespočetně mnoho pokojových rostlin, mezi nimiž si budete muset vybrat. Otázkou je, jakou rostlinu si zvolíte vy? Naším jasným favoritem je rostlina jménem kalatea, kterou můžete znát především díky jejím opravdu zajímavým a barevným lístečkům, které na sebe vždy a za každé situace poutají pozornost.  

Kalatea je u nás poměrně rozšířenou pokojovou rostlinou. Pokud bychom se však na chvíli přesunuli do daleké Británie, právě zde by vám o ní lidé řekli, že je to paví rostlina. Její listy jsou totiž opravdu uměleckým dílem, a tak se zmiňovanému přirovnání nemůžeme divit.  

O kalatee 

Pokud bychom měli strávit chvilku nad podpisem zmiňované pokojové rostliny jménem kalatea, řekli bychom o ní, že se jedná o rostlinu s třicet centimetrů dlouhými listy, které rostou do vejčitého tvaru a které i přes svou délku zůstávají neustále v bujném trsu.  

Listy nekvetoucí rostliny jsou zdobeny jemným žilkováním, mají perfektně sladěné odstíny nejrůznějších barev, které jsou většinou v zelených a krémových odstínech, zespodu mají barvu růžovo-hnědou.  

Jak na pěstování kalatey 

Učarovala vám kalatea stejně jako nám? V takovém případě se pravděpodobně ptáte, jak na pěstování kalatey. I když se to může zdát opravdu těžké, není to tak těžké. Kalatea je poměrně nenáročná, dobře se jí daří v interiéru, kde se pokojová teplota pohybuje kolem šestnácti stupňů Celsia.  

Kalatea dobře snáší zejména polostín. Každé druhé jaro nebo i každé jaro můžete její trsy rozdělit. Nezapomeňte ji však pěstovat v humózním substrátu. Ideálně by se mělo jednat o kvalitní směs, jež je určená pro pokojové rostliny. Dobře se jí však daří i vve vyzrálé listovce, která je smíšená s kůrovým kompostem.