Bydlení

Jak si vybrat vhodnou lednici do kuchyně?

Rozhodli jste se investovat do nové lednice, protože vám ta stará vypověděla službu? Nebo jen chcete uspořit peníze za energie a chcete investovat do úspornějšího modelu? V každém případě není výběr nové lednice od věci, rozhodně se pusťte do výběru lednice, protože to nebude nic snadného. Lednice jako taková se vybírá velmi těžce, zejména když je nabídka tak obrovská a rozmanitá.  

Nikdo si pravděpodobně nedokáže představit život bez lednice. Lednice patří ke členům domácnosti, dokonce se k ní uchylujeme i ve chvíli, kdy se nudíme. Pokud chcete investovat do nové lednice, možná nevíte, pro kterou se rozhodnout. Jak jsme zmínili, sortiment nabízených lednic je opravdu obrovský.  

Jaký typ lednice volit? 

Když přijdete do obchodu se spotřebiči, nabízí se otázka, jakou lednici si vybrat. Máte zájem o kombinovanou lednici nebo o americkou lednici, která se těší stále větší oblíbenosti, i když je poměrně drahá? Nejvíce lidí dnes volí ledničku s mrazákem, tedy takzvanou kombinovanou ledničku, jelikož je zkrátka praktická. Jak jsme však zmínili, stále oblíbenější je americká lednice, která má dvoukřídlá dvířka. Je však trochu dražší. Typ lednice si volí člověk od člověka, každý má jiný vkus a jiné požadavky.  

Vestavit nebo nechat ji volně stát? 

Opět se toto odvíjí od vaší kuchyně. Pokud máte moderní kuchyni, proč by vám měla lednice jen volně stát? Pakliže ale máte kuchyňskou linku takovou, že do ní už nezakomponujete lednici, nechte ji volně stát třeba na boku kuchyňské linky. Nicméně i v tomto případě bude hrát pravděpodobně svou roli cena. Přece jen vestavěné lednice jsou o něco dražší než volně stojící ledničky.  

Důraz klaďte na energetickou náročnost 

Jelikož energie neustále zdražují, měli byste se informovat nejdříve o energetické náročnosti, podle toho vybírejte. Čím více plus u A bude, tím lépe. Ideální lednice je taková, která má minimálně označení A, tedy velmi úsporná.