Móda

Jak si vybrat boty a jak je kombinovat? Prozradíme

Boty jsou nedílnou součástí každého outfitu. Každý by měl mít ve svém botníku několik základních kousků, bez toho nelze žít. Jenže je otázkou, jaké kousky mít, jaké kousky si vybrat a jak je případně kombinovat. Pokud už zoufáte, máme pro vás takzvaný velký obuvní speciál. Přibližme si jednotlivé tipy obuvi a to, kam se třeba hodí či s čím je kombinovat. 

Tenisky 

Snad nejpohodlnější a nejzákladnější pár bot, které máme doma všichni, jsou tenisky. Tento typ boty bude trendy vždy, my si jen hrajeme s jejím tvarem a barvou. Oblíbená značka je Nike, Reebok, Adidas a spousta dalších. Tvrdost boty si vybírejte podle toho, kam je chcete nosit, na celodenní nošení jsou nejlepší boty střední tvrdosti, na běhání jsou vhodnější zase měkčí, ale je to jen na vás a vašich preferencích. Tenisky jako takové se hodí téměř ke všemu, protože můžou každý outfit udělat trochu víc ležérní. 

Podpatky 

Boty, do kterých musíme dospět, jsou právě podpatky. Pokud Vám chůze na nich dělá trochu problém, nebojte se koupit si ze začátku nižší a širší podpatek, který vypadá tak dobře jako ten vysoký. Tyto boty se taky hodí ke všemu, protože zase celý look mohou udělat trochu více elegantní. Ve zkratce, podpatky vypadají nádherně k šatům, sukni a džínům. 

Kozačky 

Jedny z teplejších bot, které jsou také jedno velké must-have každé zimy, jsou kozačky, které se dnes dají koupit v různých podobách. Můžete si vybrat nižší, vyšší, bez podpatku, s podpatkem, kožené, látkové, jen ať se líbí vám. Trendy jsou poslední dobou semišové kozačky se šňůrkami vzadu a vysokým širokým podpatkem.  

Sandálky 

Oproti kozačkám se sandálky hodí na jaro a léto, protože jsou otevřené a vzdušné, což je jedno velké plus v případě, že nemáte rádi zpocené nohy. Navíc si můžete vybrat mezi mnoha modely, které trh nabízí (se šňůrkami, s mašličkami, s kamínky, kožené, látkové a další). Hodí se k sukním, šatům i k takzvaným Havlovkám.