Bydlení

Jak bude vypadat moderní kuchyně v roce 2022?

Plánujete se pustit do rekonstrukce kuchyně? Určitě nestojíte o to, abyste ji museli renovovat zase za pár měsíců. Proto se podívejte do časopisů o bydlení a nastudujte si aktuální módní trendy. Nebo líp – trendy příštího roku. Co konkrétního se dostane příští rok do popředí a jak konkrétně bude vypadat moderní kuchyně v roce 2022?

Ostrůvek stále středem kuchyňského koutu

Jste zrovna při kreslení vaší budoucí kuchyně? Nezůstávejte jenom u tradičních skříní, které po postavení vyplníte nádobím a dalšími nepostradatelnými pomocníky. Nezapomeňte zakreslit i ostrůvek, který i v příštím roce bude dominantou kuchyňského koutu. 

Ostrůvek nemusí být nijak velký ani prostorný, nakonec se však stane tím nejpraktičtějším, co v kuchyni budete mít. Když do něj umístíte rychlovarnou konvici, nezapomeňte nad něj instalovat i silnou digestoř, která bude předcházet ulepené, mastné ploše. 

Beton hraje prim

Samotný vzhled kuchyňských linek se každým rokem trochu liší. Zatímco vloni se do popředí dostalo hlavně bílé zpracování (ideálně lesk), letos se dominantou stala černá kuchyně, kterou doplnily dřevěné úchytky, kovové stolové podnože u barových židliček, také černá dvířka a masivní pracovní deska. 

Rok 2022 se však bude nést ve znamení kombinace dřeva a betonu. I když se nový vzhled kuchyně bude nacházet v jiných cenových výších, jako bílé lesklé lamino, které bylo in vloni, tento trend stojí minimálně za zvážení. 

Zemité tóny stále v kurzu

Co se týče konkrétních barev, svou pozornost by měl člověk upnout spíše na zemité tóny. Krémovost se bude linout interiérem, to je sice pravda, ale kuchyně může být kombinací béžové, zelené i cihlově oranžového odstínu. Tato nevšední kombinace se člověku doslova vryje pod kůži a zamiluje se do ní na první pohled, tím si můžeme být zcela jistí. 

Moderní kuchyně navíc mohou disponovat mramorem, který je udělá zcela jedinečné. Opět se však jedná o dražší materiál, proto jeho použití stojí za zvážení.