Krása

Jablečný ocet na vlasy: jak pomáhá?

Mít vlasy krásné, plné sil. To je přání nejednoho člověka. I proto v obchodech s kosmetickými produkty necháváme hotový majlant, bohužel řada prostředků slibujících opravdu krásnou hřívu nefunguje. Nabízí se otázka, co tedy zaručeně pomáhá? Jak se radovat z opravdu krásných vlasů, jimiž se budeme chlubit všude okolo? Odpovědí je jablečný ocet na vlasy, který s nimi udělá hotové zázraky.  

Jablečný ocet nejen do salátů 

Jablečný ocet na vlasy? Ptáte se. Ano, nejedná se o žádný speciální výrobek, je to zkrátka tradiční ingredience přidávající se běžně do salátů nebo podobných dobrot. Jen málokdo by si však pomyslel, že právě tato surovina dokáže vlasům dodat lesk, minimalizovat vypadávání vlasů a že je hezky vyčistí. Kromě toho odstraňuje lupy, uklidňuje svědivou pokožku a ničí veškeré bakterie, které mohou ve vlasech dělat paseku.  

A tím by výčet vlasům prospěšných benefitů jablečného octa ani zdaleka nekončil.  

Šampon, který stojí pár korun 

Jablečný ocet na vlasy zcela nahradí běžný šampon, který mnohdy slibuje jenom zlomek toho, co už bylo řečeno. Jedná se navíc o zcela přírodního pomocníka, který kromě zmíněno podporuje krevní oběh v malých krevních kapilárách, napomáhá předcházet infekcím a vyrovnává vlasovou pokožku pH.  

Jak už bylo zmíněno, je také skvělým bojovníkem proti lupům. Tento problém bohužel trápí nejednoho člověka a velkou měrou snižuje lidské sebevědomí, proto se s ním naučte konečně zatočit tím, že jablečný ocet přidáte do své každodenní péče o vlasy. 

Vytvořte si jedinečnou kúru 

Abyste vlasům dopřáli hotové lázně, doporučujeme si připravit jedinečnou kúru na vlasy. Smíchejte šálek vody s třemi lžícemi jablečného octa a v této lázni vlasy umyjte. Zpravidla se tímto elixírem vlasy ještě splachují po umytí běžným šamponem.