Krása

Houbička na líčení – ano nebo ne?

Je zajímavé, jak se v každé oblasti mění nejrůznější trendy. Trendy máme v oblasti bydlení, proto každá rodina sáhne po časopisech o bydlení a svou domácnost zařizuje přesně podle aktuálních trendů. Mezi další takové trendy patří rozhodně trendy v oblasti módy. I tady se dočkáme unikátních kousků, které musí mít nejen žena, ale také i muž v každém svém šatníku. Trendy jsou však i v oblasti líčení, i když by to skoro nikdo neřekl. V poslední době jsme se setkali především s trendem konturování, což je pro mnohé ženy opravdu problematická záležitost, ovšem některé s tím dokonale umí. K dalším takovým trendům patří třeba houbička na make-up.

Houbička na make-up je k dostání v mnoha drogeriích a v mnoha obchodech s kosmetikou. Najdete ji v mnoha provedeních, v různých tvarech a z různého materiálu. Aplikace pomocí houbičky je naprosto jednoduchá – je však určena především pro tekutý make-up, který se velmi lehce roztírá. Stačí pouze troška make-upu a houbička ho plynule rozetře opravdu po celém obvodu obličeje.

Jaké jsou ale nevýhody?

Řada žen si myslí, že je to nejgeniálnější věc na celém světě, protože ulehčuje líčení, ale není tomu tak úplně tak. Většina žen si na houbičku dává velké množství make-upu, protože si myslí, že kapička nebude stačit. Bohužel však pak vypadají naprosto uměle. Další nevýhodou je to, že se musí make-up opravdu skvěle rozetřít, jinak to bohužel půjde vidět – zejména pod krkem, kde bude takzvané „ohraničení“. Mimo jiné je houbička stále špinavá a stále plná make-upu, proto se není čemu divit, když si jednoho dne dáte make-upu opravdu velkou kopu. Lepší je roztírání pomocí štětce nebo pomocí prstů. Právě tak se totiž dostane make-up i do míst, kam houbička nemůže. Prsty jsou k make-upu ideální, následné konturování pak se štětečky, které jsou pro konturování určené a jako dělané.