Zdraví

Domácí lékárnička je náš spasitel. Co by v ní nemělo chybět?

I v domácnosti dochází k mnoha úrazům, se kterými se však mnohdy nemusí pospíchat na pohotovost. V případě, že patříte k lidem, kteří si také moc dobře uvědomují, že může často bolest hlava nebo může dojít k jinému podobnému problému, určitě máte ve své domácnosti lékárničku, která je vaším spasitelem. Nabízí se v souvislosti s tím otázka, co všechno by mělo v takové lékárničce být. Přece jenom nemusí v ní být zbytečnosti, ale minimálně to nejzákladnější by se v ní nacházet mělo.  

Něco na bolest hlavy, horečku 

Ten nejčastější neduh, který nás sužuje, je ve většině případů bolest hlavy. Jedná se o nepříjemného společníka, který nám opravdu velice znepříjemňuje den. S bolestí hlavy, případě s horečkou je možné zatočit díky volně prodejným lékům z lékáren. Právě jimi si trochu vyzbrojte svou lékárničku. Kromě Panadolu nebo Ibalginu se vyplatí mít v záloze také Paralen, který taktéž ulevuje rychle od bolesti hlavy.  

Něco na říznutí 

V kuchyni se člověk pohybuje prakticky denně, což vede k mnoha nehodám a problémům. Každý člověk už zažil chvíli, kdy se zkrátka říznul. Není to nic příjemného, přesto je třeba co nejdříve zastavit krvácení. V lékárničce byste tak měli mít rozhodně náplast nebo něco jiného na říznutí, případně na spálení, protože i ke spálení v kuchyni velmi často dochází.  

Něco na oči 

Zejména lidé pracující neustále u počítače velice často trpí takzvaným syndromem suchého oka. Jedná se o syndrom, během kterého je oko náchylnější na záněty, a to především z toho důvodu, že se v něm netvoří dostatečné množství slz. Abyste předcházeli zánětům, je dobré oči pravidelně prokapávat umělými slzami, proto je mějte také ve své lékárničce. Stejně tak se vyplatí mít v lékárničce něco na červené oči. K začervenání očí nejčastěji dochází podrážděním oka, proto je nutné ho posléze zklidnit.