Bydlení

Čtyři letničky, které vykvetou naprosto každému

Každé záhony na zahradě by měly během léta doslova zářit. Pokud své záhony ještě nemáte osázené oblíbenými květinami, je načase to napravit. Pokud však nechcete mít na zahradě stejné květiny letos i příští rok, vsaďte na letničky, které vám jeden rok budou držet ve vší kráse a parádě. Na vysázení letniček nikdy není pozdě, i když je lepší, když je vysázíte během jara hned, co tři ledoví muži odejdou. Pokud nevíte, jaké letničky vysázet na své záhony, přinášíme vám tipy na čtyři letničky, které udělají velkou parádu.  

Měsíček lékařský 

Letničky nejsou jenom klasické krásné barevné květiny, ale jsou to také bylinky, z nichž si během roku klidně můžete uvařit třeba oblíbený čaj. Na své záhony zasejte například měsíček lékařský, který kvete krásnými žlutými až oranžovými květy. Dokonce může kvést i do červena. Po odkvětu ho střihněte na zhruba patnáct centimetrů, poté znovu obrazí a vykvete. Jak jsme zmínili, měsíček pak můžete různě využít, a to třeba tak, že si z něj uděláte čaj nebo mast, která bude mít antibakteriální a hojivé účinky.  

Krásenka 

Další nenáročnou a velice krásnou květinou do záhonů je takzvaná krásenka. Bude vám kvést od půlky léta až do prvních mrazíků, tím si můžete být jisti. Květině dopřejte jenom pravidelnou zálivku, na tu si opravdu potrpí. Jinak není nijak náročná, dovede žít v polostínu i na sluníčku.  

Cínie 

Krásnou květinou je také cínie, která se řadí k letničkám. Potřebuje dostatek sluníčka, pokud dostatek sluníčka má, pak se krásně otevírá do žluté, fialové a také růžové barvičky. Květy však mohou být i zelené. Cínie má však ráda spíše sušší léto, v deštivém létě se jí moc dařit nebude, tak nezoufejte. Za počasí opravdu nemůžete. 

Slunečnice 

Kráska, která za sluncem se otáčí, i tak lze popsat slunečnici, která je typická svým mohutným, velkým žlutým květem. Dopřejte jí však dostatek místa, může totiž klidně dorůst i do výšky čtyř metrů.