Zajímavosti

Bezbolestné změny, díky kterým začnete hubnout

Rozhodli jste se zhubnout, jelikož na dveře klepe plavková sezona? Určitě se snažíte zhubnout co nejvíce, ale není to tak snadné, jak se o tom psalo v časopisu. Kromě změny jídelníčku musíte začít pořádně cvičit, také dodržovat pitný režim. Je pravdou, že mnohdy ani to nestačí. Pokud patříte k lidem, kteří chtějí zhubnout do léta tak, jak si představují, doporučujeme do svého života přinést ještě několik změn, díky nimž zcela bezbolestně zhubnete.  

Pokud chcete zhubnout, je načase začít žít zdravým životním stylem, do kterého se vyplatí zařadit i několik zvyků, které obvykle neděláte, ale které vám mohou pomoct bezbolestně zhubnout. Myslíte si, že to nejde? Zkuste jednotlivé zvyky zavést ve svém životě a uvidíte, jak hubnutí půjde snadno.  

Začněte pít čistě černou kávu 

Nedovedete si představit ráno bez šálku horké kávy? V tom případě byste měli přejít na čistě černou kávu, která sice nemusí být vašemu jazýčku zrovna sympatická, ale i na to si zvykne. Bez mléka, bez kávy – to vám pak nijak neuškodí, navíc účinek kávy bude stoprocentní a kalorií nebude tolik.  

Přestaňte pít cukry 

Mnozí lidé si to neuvědomují, ale cukry se také dají pít. Vyhýbejte se proto slazeným nápojům s bublinkami, které mají různé příchutě. Raději svůj pitný režim dodržujte jen s pomocí čisté vody napuštěné do láhve z kohoutku. Taková voda nemá žádné kalorie, navíc vám rozhodně lépe zažene žízeň než třeba Fanta či Pepsi, kterou si často dáváme v kině k popcornu.  

Nezapomínejte na dostatek spánku 

Nikde se o tom velice nepíše, ale je to tak – ke štíhlé postavě spěje nejen dostatečný pitný režim, ale kromě toho také pohyb, dobrý jídelníček a spánek. Na spánek se bohužel velice často zapomíná, což je špatně. Bez pravidelného a dostatečného spánku se nemůžete radovat z vysněné postavy. Spánek zkrátka dokáže divy, tím si buďte jistí. Pokud budete spát méně než šest hodin denně, může se stát, že se přidáte k těm, kteří jedí až o tři sta kalorií více. Nedostatek spánku totiž způsobuje únavu a s únavou se bojuje cukry, které mají dodat energii.