Zdraví

Jak zrychlit metabolismus?

Správně fungující metabolismus je zárukou štíhlého těla. Bohužel v současné době je jen málo lidí, kteří se mohou dobře fungujícím metabolismem chlubit. Drtivá většina lidí totiž vykonává sedavé zaměstnání a zapomíná se během tohoto zaměstnání protahovat nebo hýbat se. Neustálé sezení i hodiny v kuse totiž metabolismus výrazně zpomaluje. Nemůžeme se tedy divit tomu, že většina lidí jenom “kyne” a tloustne. Pokud svůj metabolismus chcete spasit a opětovaně ho nastartovat, pak pro vás máme několik tipů, jak na to.  

Samozřejmě rychlost metabolismu je také záležitost genů. Zatímco někteří mají správný metabolismus zakomponovaný v genech, najdou se tu i ti, kteří musí za rychlý metabolismus dlouho bojovat. V případě, že chcete svůj metabolismus zrychlit, řiďte se našimi tipy a svůj metabolismus opravdu nastartujte tak, že budete spalovat kalorie každým krokem.  

Začněte jíst rybí tuk 

Rybí tuk má většina lidí zafixovaný jako to, co je v dětství nejvíce strašilo a co jim údajně mělo pomoct zpevnit kosti. Abyste zrychlili svůj metabolismus, pak se doporučuje konzumovat právě rybí tuk. Nemusíte však krčit nos, dnes existuje rybí tuk v mnoha různých chuťových provedeních. Už není tak odporný jako dříve. Navíc rybí tuk je možné konzumovat i ve formě kapslí, které během dne občas polknete.  

Dopřejte si kávu 

I když se o kávě říká, že dehydratuje organismus, metabolismus ho zkrátka potřebuje. Dopřejte svému metabolismu jeden šálek kávy denně a uvidíte, jak váš metabolismus bude najednou připravený spalovat tuky a kalorie Nezapomínejte ale pít kávu s vodou, dehydratace na druhou stranu metabolismus zpomaluje.  

Dopřejte si také sklenku červeného 

Sklenička červeného vína není škodlivá, naopak podpoří tvorbu krvinek v těle, navíc také podpoří metabolismus člověka. Dokázali to ostatně vědci, kteří tvrdí, že červené víno má v sobě prospěšné látky, které metabolismus podporují opravdu výrazně.