Zdraví

Co stojí za únavovým syndromem?

Pociťujete neutuchající únavu? Přemýšlíte nad tím, proč máte po příchodu z práce pocit, že si musíte okamžitě zalézt pod deku? Únavový syndrom je zmiňovaným pocitům na vině, proto si pojďme prozradit jeho spouštěče, abychom mu snadno předcházeli. Když se vyvarujete několika chybám, jež se považují za jeho zdroj, rázem budete mít energie na rozdávání. 

Minimální příjem tekutin 

Na vině opravdu nepříjemného únavového syndromu, který člověka dokáže opravdu vyprostit z běžného života, může být nedostatek přijímaných tekutin. Není totiž tajemstvím, že při minimálním množství pití nám klesá krevní tlak, což vede ke zpomalení proudění kyslíku do mozku, a to následně vede i k pocitu únavy, i když jste těsně před tím spali minimální osm hodin.  

Je sice pravdou, že s navýšením tekutin budete chodit více na záchod, na druhou stranu se zbavíte onoho syndromu, kvůli kterému toho tolik nesvedete. 

Nezdravá, špatná strava 

Nejen nedostatek tekutin, ale i nevhodná, špatná strava může být příčinou. Pokud ve vašem těle nekoluje dostatek minerálů, vaše svaly nefungují správně, stejně tak může dojít k pocitům letargie. Podle odborníků bychom měli sáhnout hlavně potravinách s vysokým obsahem hořčíku, k nimž patří ořechy nebo listová zelenina. To následně povede i k lepšímu soustředění se. 

Alkohol 

Jedním z dalších viníků může být bezesporu i alkohol, respektive časté popíjení alkoholických nápoj. Bohužel poslední statistiky ukazují, že zhruba polovin lidí žijících západních stylem si dává až čtyřikrát týdně alespoň skleničku alkoholu. Berou to zkrátka jako dobrý způsob, jak se uvolnit. Jenže spánek je poté poněkud problematický.  

A nakonec se z popíjení alkoholu stává důvod vzniku únavového syndromu, který nám pomalu ruinuje život.