Bydlení

Chyby při zařizování obýváku. Pozor na ně

Přejete si žít v domácnosti, která bude opravdu příjemná a podle vašich představ? Investujte do sedacích vaků pro maximální pohodlí a rozkládacích pohovek pro ušetření místa. A k tomu všemu se vyvarujte chybám zejména při zařizování obývacího pokoje, které vás většinou stojí jenom místo i celkovou spokojenost. Na co konkrétního si musíte dát pozor především?

Nedostatek místa na sezení

Jednou z klíčových chyb je minimum místa na sezení. Před pořízením sedací soupravy si zodpovězte otázku, kolik lidí ve vaší domácnosti přebývá. Poskytněte jim dostatek prostoru na sezení, respektive dostatek místa na odpočinek. Nevybírejte sedačku malou, nýbrž dostatečně velkou. V ideálním případě rozkládací pohovku, která v případě potřeby dostatek místa poskytne během chvilky.

Samozřejmě o výběru sedací soupravy rozhoduje i to, jak velký je interiér. Pakliže je prostorný, malý kus nábytku by prostor zcela pohltil. Zohledněte tedy všechny faktory, nejen počet členů v domácnosti.

Nevhodně umístěná televize

I když se říká, že bohatý člověk má velkou knihovnu, nikoliv televizi, televize je běžnou součástí interiérů. Její špatné, respektive nevhodné umístění je však jednou z velice častých chyb, k nimž dochází. Je třeba si uvědomit, že jen málokdy se dívá na televizi rodina jako celek. Většinou se dívá pouze jeden člen či dva. A na to při umísťování pamatujte.

Čili se nesnažte vyhovět všem, což by znamenalo nevyhovět nikomu. Televizi umístěte tak, aby mezi ní a sedačkou nevznikl průchozí koridor.

Přehlídka všech bytových doplňků a suvenýrů

Bytové doplňky sice dělají domov, ale i s nimi bychom to neměli přehánět. Mezi bytové doplňky patří i suvenýry a dárky z cest, které jsme si buďto přivezli, nebo jsme je dostali od rodiny a přátel na památku.