Bydlení

6 výhod pro dřevostavby

V posledních letech se výstavba domů ze dřeva setkává s velkou oblibou. Proč tomu tak je? Podívejte se na 6 výhod dřevostaveb. 

Úspora za energie

V případě, že se rozhodnete pro dřevostavby, máte jednu velkou jistotu. Šetříte po celou dobu jejího užívání. Dřevo je samo o sobě výborný izolační materiál. Nízkoenergetické domy z tohoto materiálu navíc zajišťují použití technologií, které dále šetří energie. 

Akustika v bytě

Možná ještě nevíte, že moderní dřevostavby nabízejí výborné akustické vlastnosti. Sendvičový panel tvořený z několika kompaktních vrstev materiálu tak zajišťuje vynikající odhlučnění jednotlivých místností. Pohoda a klid je tedy zajištěna, velmi přísné normy na hluk jsou bezchybně dodrženy. 

Dům za několik týdnů

Zatímco v případě zděného bytu se doba výstavby pohybuje v řádu dlouhých měsíců, dřevostavby jsou postaveny již za několik týdnů. Samozřejmě záleží na konkrétním typu stavby a jednotlivých přáních klienta, obecně se ale uvádí, že domy z katalogu je možno postavit během několika týdnů. 

Certifikovaná stavba

Hledáte dům, na který máte všechny potřebné certifikace? Dřevostavby na klíč jsou tvořeny certifikovaným stavebním systémem, který podléhá přísným národním i evropským normám. Nejvyšší kvalita materiálů i použitých technologií je tak zajištěna. 

Vysoká životnost

Ve skanzenech v naší zemi i v zahraničí se můžete přesvědčit o tom, že dřevo je materiál, který vydrží po mnoho let. Stavby staré několik století jsou toho jasným důkazem. Certifikované dřevostavby jsou budovy, které vám budou bezpečně sloužit po mnoho následujících let. 

Prostor, který oceníte

Je pro vás otázka životního prostoru zásadní? V tom případě vězte, že obytný prostor dřevostaveb je větší než v případě zděných rodinných domů. Je to dáno samotnou konstrukcí dřevěných komponentů, kdy se uvádí, že na každých sto metrů čtverečních je ve stavbě ze dřeva navíc k užívání deset metrů čtverečních. 

Dřevostavby nabízejí celou řadu výhod.