Krása

Co stojí za stále mastnými vlasy?

Máte problém s neustále mastnými vlasy? Cítíte se kvůli mastným vlasům nepříjemně a máte pocit, že právě ony jsou důvodem toho, proč se na vás neustále někdo dívá? Vlasy jsou poměrně choulostivým tématem, řada žen o ně pečuje jako o dítě. Bohužel některé se nepyšní zrovna krásnými a hezky vypadajícími vlasy, spíše je trápí mastnota, která snad z jejich vlasů neopadává ani po důkladném omytí. V případě, že vás právě mastné vlasy sužují a trápí, nabízí se otázka, co za nimi stojí. Pravděpodobně se dopouštíte několika chyb.  

Až příliš často si vlasy myjete 

Obrovským problémem je časté mytí vlasů. Právě časté mytí vlasů stojí za neustále mastnými vlasy. Vlasy si nemusíte mýt každý den, to opravdu nemáte zapotřebí. Stačí si je umývat obden nebo jednou za dva dny. Každý kadeřník vám tuto informaci potvrdí. Právě kadeřníci také doporučují umývat si vlasy méně často, protože každodenním mytím se mastnoty opravdu nezbavíte, ale právě naopak – mastnota se bude vlasů držet ještě víc a pokožka bude mastnotu produkovat více než dřív.  

Saháte si často do vlasů 

Ano, některé ženy mají rády, když si mohou prakticky neustále do vlasů sahat nebo když si je mohou v jednom kuse česat. Jenže ani toto neprospívá našim vlasům a i toto je důvodem, proč vás mastnota neopouští. Při kartáčování nebo sahání si do vlasů dochází k přenosu mastnoty z prstů na vlasy. V případě kartáče dochází k produkci přirozených olejů a vlasy se tím pádem začínají zase o to víc mastit.  

Umýváte si vlasy horkou vodou 

I když je horká voda velice příjemná, vlasům zrovna dvakrát nesvědčí. Vlasy by se nikdy neměly oplachovat nebo umývat horkou vodou, daleko lepší je voda studená. Vyvarujete se tím pádem příliš suché pokožce a nadprodukci přirozených olejů, které stojí za mastnými vlasy. Navíc se tímto stylem můžete začít otužovat a upevnit tak svůj imunitní systém.