Móda

Co se starým oblečením?

Co se starým oblečením? To je otázka, kterou si pokládá každý, kdo zrovna třídí skříň. Staré oblečení pravidelně třídíme v době, kdy přichází a kdy odchází zima, máme to zkrátka se zimou spojené. V současné době se tedy najde velká spousta těch, kteří třídí své šatníky a nevědí, co se starým oblečením udělat. Samozřejmě ho v žádném případě nevyhazujte, to by byla věčná škoda.

Buďte kreativní!

Pokud jste se rozhodli některé oblečení vytřídit zejména proto, že se vám nelíbilo, nemusíte ho ihned dávat do odpadkového koše. Je totiž možné, že z něj vytvoříte zcela nový kousek, který si zamilujete. Jestliže jste vytřídili džíny, které vám ale stále dobře padnou, kupte si v galanterii perličky. Perličky na džíny našijte a máte stylový kousek, který se dnes nosí a za který byste v obchodech zaplatili i něco přes tisíc korun.

Podobně to lze udělat s šortkami, které jste vytřídili už jen z principu. A dokonce i na triko je možné korálky nebo perličky našít, abyste z něj vykouzlili nový model, který budete nosit s ohromnou radostí!

Co se týče dalších kousků, můžete zkusit batikování. Batikovaná mohou být nejen trička, ale tenisky, které jste měli špinavé a špína nešla umýt.

Zkuste textilní techniku zvanou patchwork

Další v pořadí může být takzvaná technika patchwork. Víte, o jakou techniku jde? Patchwork je textilní technika, při níž se využívají staré látky či kousky oblečení, z nichž se šije nové oblečení. Zkrátka se staré kousky recyklují a lehce se z nich sešívají jiné kousky, které se sice většinou nedají nosit, ale za to poslouží v domácnosti jako dekorace.

Textilní technikou patchwork se mohou vytvořit povlaky na polštáře, deky nebo plédy či prostírání na jídelní stůl. Tuto textilní techniku znali už i naši předci, vyzkoušejte to s ní také. Budete překvapeni, jak snadné to je a jak krásné výrobky dokážete vyrobit.