Móda

Co jste možná nevěděli o kabelkách Birkin

Kabelky Birkin nebo také zkráceně Birkinky jsou mezi ženami dobře známé. Jedná se o kabelky, které vlastně nejsou jenom pouhými kabelkami. Jedná se o vstupenku ke společenské smetánce. Kdo takovou kabelku má, nemůže být jen tak někdo, vždyť stojí stovky tisíc až miliony korun. Jedná se o skvělou alternativní investici, která z vás jednoho dne můžete udělat opravdu velkého milionáře. Birkinky jsou zároveň symbolem společenského statutu, také jsou ikonickým kouskem, ikonou módního světa. Přesto o nich ženy nevědí úplně všechno.  

Pořídit si takovou legendární kabelku značky Birkin rozhodně není nic snadného. Jak jsme zmínili, je to velice drahá kabelka, která z člověka může udělat opravdového milionáře. Pojďme si proto zmínit několik zajímavostí i kabelce Birkin, o nichž jste určitě neslyšeli.  

Zajímavosti o kabelkách Birkin 

  • Věděli jste, že výroba jedné jediné Birkin kabelky trvá déle jak dva dny? Každá jedna taška je vyráběna jedním řemeslníkem na jednom pracovišti a vyrábí se rovných 48 hodin. Každý pracovník, který vyrábí kabelky Birkin, musí před výrobou kabelek projít speciálním pětiletým výcvikem, během kterého se naučí pracovat s luxusními kůžemi a během kterých se naučí odvádět skutečně precizní práci.  
  • Věděli jste, že vůbec nejdražší Birkin kabelka stála 38O tisíc dolarů? To je zhruba devět milionů korun! Je to zároveň nejvyšší částka, jakou kdy člověk utratil za kabelku.  
  • Věděli jste, že Birkin kabelky jsou daleko lepší investicí než akcie na burze cenných papírů? Z poslední roky dosahují Birkin kabelky průměrný roční výnos více jak čtrnáct procent.  
  • Věděli jste, že cena kabelek Birkin startuje na osmi a půl tisících dolarech? A to je kabelka bez vzoru. Kabelka Birkin se vzorem je samozřejmě daleko dražší.  
  • Věděli jste, že prázdná kabelka Birkin váží zhruba jeden kilogram? Když tedy do ní přidáte telefon, klíče a také pak peněženku nebo make-up, docela se pronese.