Bydlení

Čistá sedačka je základ

Součástí každé domácnosti je pohodlná sedačka. Sedačku můžeme nazvat takovým srdcem domova. Trávíme na ni mnoho času. Sedací souprava nám slouží jak k odpočinku, tak také k příjemnému posezení s rodinou či kamarády.

Díky četnosti jejího používání dochází k ušpinění. Každý to jistě zná, tam někomu upadne něco z chlebíčku, tam zase dítko odloží svačinku a problém je na světě. Proto je třeba již při koupi dobře zvážit materiál, ze kterého je sedací souprava vyrobena. Sedačka by vám měla být materiálově příjemná, ale také by to měl být materiál, který se snadno čistí.

Na trhu najdeme mnoho materiálu, ze kterých si můžeme vybírat. Pojďme se na ně podívat.

Bavlna

Tyto potahy jsou jedny z nejnáročnějších na údržbu a čištění. Chemickému čištění je třeba se vyhnout obloukem, mohlo by vám vybělit barvu nebo poškodit látku. Což je velice nežádoucí výsledek. Proto se při výběru, čistících prostředků, zaměřte na prostředky pro přírodní látky. Pokud si nejste jisti výběrem, nebojte se obrátit na specialisty, kteří vám sedačku přijdou, vyčisti až domů.

Kůže

Tyto kožené sedačky se řadí k nejdražším. Když se rozhodnete do sedačky tolik investovat, je jasné, že chcete, aby vám vydržela co nejdéle a vypadala stále jako nová. Většinou vám již při nákupu sedačky prodejci doporučí ten pravý prostředek, kterým je třeba sedačku pravidelně ošetřovat. Na běžné nečistoty postačí čistý navlhčený hadřík.

Mikroplyš

Tyto sedačky se dají skvěle vyčistit snad od všech skvrn, které se vám mohou podařit udělat. Nevýhodou je, že tento materiál zadržuje prach a ostatní nečistoty. Proto doporučuje čistit tuto sedačku častěji mokrou variantou.