Zdraví

Rakovina a její nejčastější příznaky, které často opomíjíme

Rakovina patří bohužel k největším strašákům ve skříních. V současné době je to dokonce jedna z nemocí, na kterou se v České republice nejvíce umírá. V posledních letech navíc výrazně roste množství nemocných. K nejčastěji se vyskytovaným druhům rakoviny patří rakovina prsu, rakovina varlat a také rakovina tlustého střeva. Zatímco někteří svůj boj s rakovinou úspěšně zvládnou, jiní ho bohužel prohrají. Často je v případě rakoviny rozhodující jenom to, kdy se přijde na příznaky a kdy se zamíří k lékaři.  

Rakovina je opravdu hrozné onemocnění, které do života vstupuje velice nečekaně. Říká se, že rakovinu má ve svém těle naprosto každý člověk, ovšem jen u někoho se projeví. Je proto třeba vnímat jednotlivé příznaky, které mohou na rakovinu poukazovat. Jak jsme zmínili, většina takových příznaků je opomíjená, nezdají se totiž být důležité.  

Abyste rakovinu odhalili včas, je třeba vědět, jaké příznaky se řadí k prvotním. Jsou to opravdu často opomíjené příznaky, kterým se neklade důraz. Ovšem důraz by se na ně klást měl.  

Bolest kostí 

K prvotním příznakům patří například bolest kostí. Ta není ale blíže specifikována. U někoho se objevila prvotně ostrá bolest, někdo pociťoval spíše tupou bolest. Tento symptom může signalizovat rakovinu kostí, ale samozřejmě to může být příznak i něčeho jiného. V každém případě se vyplatí jít k. lékaři.  

Bolest očí 

Pokud registrujete, že vás začínají bolet oči, je něco v nepořádku a raději zamiřte také k lékaři. Nejeden lékař byl svědkem toho, že právě bolest očí byla symptomem rozvíjející se rakoviny v těle. K bolesti očí se může přidat třeba rozmazané vidění nebo záblesky světla.  

Časté bolesti hlavy 

Časté bolesti hlavy většinou přisuzujeme něčemu jinému než rakovině, ovšem za bolestmi hlavy může rakovina taky stát. Velmi časté bolesti hlavy jsou signálem, že je něco v nepořádku. I kdyby se nemělo jednat o rakovinu, zamiřte k lékaři.