Bydlení

Čím oživit svou zahradu?

Každá zahrada by měla být dostatečně barevná, aby si jí lidé všimli na první pohled. Je samozřejmě jasné, že o každou barevnou zahradu se člověk musí starat. Ve většině případů se však stalo, že péče o zahradu se stala tak oblíbenou a populární činností, která zahání stres, že nikomu nepřišla zahrada nijak náročná. Pokud si aktuálně na svou zahradu sázíte nové druhy květin, doporučujeme sáhnout po fuchsiích, které sice nejsou zrovna nejjednodušší na pěstování, ale nejsou také tím nejnáročnějším druhem. Pěstují se obvykle v květináčích nebo truhlících a na zahradě mohou zdobit například zahradní altánek nebo pergolu, kterou máte postavenou přímo u domu.

Co je to fuchsie?

Pokud nejste dlouho v zahradnickém oboru, možná si květinu jménem fuchsie nevybavujete. Proto vám ji představíme, ať jste takzvaně v obraze. Fuchsie jsou velice oblíbené rostliny, které se řadí mezi okrasné balkonové rostliny pěstující se dlouhá staletí. Dříve to byly květiny, které zkrášlovaly především zámecké zahrady, dnes však zdobí především balkony domů nebo zmiňované zahradní altánky či pergoly postavené v blízkosti domu.

Fuchsie jsou známé tím, že milují slunečné stanoviště, ale pozor – ne všechny druhy. Světlé odrůdy milují především světlo, fuchsie s tmavšími květy milují především stín, nejsou milovníky přímého slunečního záření.

Pěstujeme fuchsie

Fuchsie nejsou bohužel to nejjednodušší, co můžete pěstovat na svém balkonu či zahrádce. Musíte je hnojit dvakrát týdně, aby krásně kvetly. Právě díky pravidelnému a častému hnojení se fuchsie staly náročnějšími květinami, které si netroufne pěstovat každý. Co se týče zálivky, upřednostňují zálivku stylem „ani moc, ani málo“. Přesazovat se musí každý rok, a to do kvalitního substrátu, který je bohatý především na dusík a fosfor.

Co se týče přezimování, fuchsie se uskladňují do místnosti o teplotě maximálně deset stupňů Celsia nebo ve světlé a teplejší místnosti, kde je teplota deset až patnáct stupňů Celsia.