Móda

Chcete poukázat na vaši ženskost? Doplňte šatník krajkou!

Ženský šatník nabízí spoustu stylů, a proto v něm nesmí chybět ani romantická krajka. Celokrajkové oblečení nebo jen oblečení z části doplněné krajkou je velice ženské, něžné, romantické, ale i sexy. A proto pokud krajku volíte jen pro slavnostní chvíle, děláte chybu. Vždyť svůdně a žensky se v ní můžete cítit třeba i v práci, kde okouzlíte vaše kolegy. Existuje řada dalších důvodů, proč se naučit krajku nosit, tak se na ně pojďte podívat.  

Důvodů, proč nosit krajku je mnohem více, než si myslíte

Krajka je velice oblíbeným prvkem dámského oblečení. Existuje celá řada jejího provedení (jemnější, hrubší krajka). Vybrat si můžete outfit, kde krajka hraje hlavní roli nebo dámské oblečení, které je krajkou jen doplněno (lemy, rukávy, dekolt…).  Důvody k jejímu nošení však nejsou jen estetické. Je totiž prokázáno, že krajka zjemňuje hrubší ženské rysy a obecně působí velice žensky. Zde jsou další důvody, proč krajku nosit:

  • Krajka sluší všem ženám, nejvíce ji však ocení ženy, které příroda obdařila hrubšími rysy. Krajkový outfit jim je pak pomůže zjemnit.
  • Krajka působí velice slavnostně. Proto když jdete na párty či na večírek, rozhodně se krajkovým šatům nebraňte. Ve většině případů stačí mít v šatníku alespoň krajkový top, který můžete hezky zkombinovat s dalšími kusy outfitu, třeba s koženými kalhoty.
  • Krajka vypadá dobře v jakémkoliv barevném provedení – černá, bílá, dokonce i růžová krajka pořád působí tak romanticky.
  • Krajkové oblečení je určeno pro ženy v každém věku.
  • Krajka je prvek, který lze nádherně kombinovat se společenskými kusy oblečení i s těmi neformálními, jako jsou kupříkladu džíny.
  • Krajka je elastická, na těle perfektně drží svůj tvar a nemusí se žehlit.

Jak pečovat o krajkové oblečení?

Protože je krajkové oblečení většinou velice jemné a náchylné k poškození, pečovat o něj musíte už během praní. Vůbec nejlepší je prát krajkový kousek oblečení šetrně v ruce, nejlépe v pracím gelu, který pomáhá udržovat barvy a tvar vláken. Pokud se jej však přece jenom rozhodnete prát v pračce, zvolte program šetrné praní, krajkové prádlo perte zvlášť a nepřekračujte hranici 30°C. Krajkové prádlo se nežehlí. Aby se vám během usychání nijak nepomačkalo, doporučujeme jej ještě mokré pověsit rovnou na věšák, který pak zavěsíte na prádelní šňůru. Tak vám krajkové oblečení vydrží dlouho jako nové.

A co vy? Dáte krajce šanci?