Krása

Pro krásu se musí trpět aneb co to je černá maska

Černé tečky, mastná pleť nebo ucpané póry. To jsou typické dámské problémy. Pro ženy s takovými potížemi existuje nespočet vodiček s různými přísadami a častokrát i chemikáliemi. V poslední době se ale v nejlepších drogeriích setkáváme s jiným produktem, a sice s výrobkem nazvaným „černá maska“. Stala se populární neuvěřitelnou rychlostí. Ale co vlastně umí a opravdu funguje?

Před vánočními svátky ji spousta lidí sháněla v nejdražších parfumeriích (jako je například Douglas nebo Sephora). Produkt nebyl ovšem k sehnání jinde než na internetu. Po několika týdnech se nedal sehnat ani tam – každý ho chtěl, až se nakonec vyprodal. Proč ovšem tolik žen touží po tak bolestivé proceduře?

Tajemství tkví v hladké pleti bez pórů

Pokud ji na kosmetickém trhu opravdu seženete, připravte se na „depilaci“ obličeje. Po nanesení černé směsi, která je plná vitaminu A, E, B5 a extraktu z bylinek, vydržte několik minut (doporučuje se patnáct až dvacet), než maska uschne. Když po několika minutách přistoupíte k odstraňování masky z obličeje, připravte se na štípání zejména v oblasti nosu. Přísloví „pro krásu se musí trpět“ je v tomto případě na místě.

Oblíbenost (ač bolestivé) černé masky spočívá v odstranění černých teček a akné. Společně s nimi se také zbavíte jiných nedokonalostí, jako jsou odumřelé buňky nebo póry na nose (v této oblasti to proto tak bolí). Mimo jiné se vám značně zlepší prokrvení obličeje a díky bambusovému uhlí obsaženém v masce se zbavíte mastnoty obličeje.

Cenové rozmezí se pohybuje v různých číslech. Začíná na čtyřiceti korunách v klasických drogeriích a končí na několika stovkách při koupi setu. Jelikož se doporučuje masku používat dvakrát týdně, koupě setu se opravdu vyplatí. Pro začátek je ovšem dobré koupit si masku jen jednu – je to zkouška, kterou nemusíte být ochotna podstoupit znovu.