Česnek jako přírodní antibiotikum – proč se mu říká všelék?
Na své zahrádce si můžeme vypěstovat snad všechno – chce to jenom vědět, co nám může pomoct do budoucna. Pokud třeba chceme zhubnout, pak bychom na naši zahradu mohli zasadit mrkev, která je unikátní zejména v tom, že nám dodává pocit sytosti a my tak nemáme potřebu se přejídat nebo si nakládat další porce. Pakliže chceme být zdraví, pak na svou zahradu zasazujeme například brokolici, která je sice neoblíbená, přesto je svou zdravostí nepřekonatelná. Škoda, že ji nejíme víc. Naše tělo by nám následně poděkovalo.
Pakliže máme třeba malou zahradu, mohli bychom se zaměřit na pěstování pouze těch druhů, které opravdu stojí za to. Pakliže tedy chceme být nejen hubení, ale také i zdraví, pak bychom se měli rozhodnout pro pěstování česneku. Ne nadarmo se mu totiž říká všelék. Jedná se o přírodní antibiotikum, které nám pomáhá nejen při nachlazení, tedy při rýmě, kašlu a horečce, ale také při jiných nemocech, které jsou mnohem zákeřnější a nebezpečnější.
• Chrání proti kožním infekcím
Česnek je všelékem rozhodně právem. Mezi jeho účinky patří třeba to, že nám pomáhá proti kožním infekcím. Mezi ně se řadí třeba pásový opar nebo třeba mykóza nohou. Ocení ho však i ti, kteří mají problém s růstem nehtů nebo vlasů, protože i tady jsou příznivé podmínky.
• Dokonale snižuje krevní tlak
Česnek také snižuje krevní tlak. Mimo jiné však krev také dostatečně řečí, proto se lehce vyvarujete nemocem, které jsou s krví spojeny. Jedná se především o bolesti nohou spojené s křečovými žilami nebo s cévními záněty.
• Chrání srdce a brání proti infarktu
Co je však nejdůležitější, je to, že česnek chrání srdce. Úspěšně bojuje proti srdečnímu infarktu, dále také proti ateroskleróze. Cévy věkem ztrácejí i flexibilitu, ovšem i toto česnek lehce zachrání. Mimo jiné chrání naše srdce i tím, že úspěšně snižuje cholesterol v těle.