Krása

Bodystyling, aneb recept, jak mít krásně vytvarované tělo

Cvičení ve fitness centrech rozhodně není žádná nuda. Nejde o jednotvárný a jednostranný pohyb. Existuje celá škála různých druhů cvičení, z nichž si vybere opravdu každý podle svých požadavků a tělesné kondice. Bát se nemusí ani naprostý začátečník, protože se mu dostane opravdové pozornosti a péče.

Cviky se dají směřovat na různé partie

Paleta cvičení uspokojí skutečně každého. Jedním z oblíbených cvičení je bodystyling. Jak už překlad názvu tohoto cvičení napovídá, jedná se především o aktivní tvarování postavy. V hledáčku jsou samozřejmě především problémové partie lidského těla, ale cvičení je pojato komplexně, protáhnete a zpevníte si různé skupiny svalů. Máte-li ovšem pocit, že vás trápí především určité partie, například velká stehna nebo příliš kulaté bříško, můžete si cvičení přizpůsobit právě jim. Podstatné je, jaké cviky jsou pro vás důležité.

Nejdřív přijde na řadu rozcvička, potom posilování

Bodystyling tvoří promyšlená kombinace klasického aerobiku s posilováním. Aerobik vám rozproudí krev, zahřeje celé tělo. Svaly se uvolní a změknou a pak nastává vhodná chvíle pro posilování. Důležité je střídat cviky horních a dolních končetin, aby nedošlo k přetížení jedné svalové partie. Zabráníte tak zbytečným úrazům. Cviky se navíc dají přizpůsobit konkrétní věkové skupině. Trochu něco jiného budou posilovat mladá děvčata nebo seniorky. Protažení se kombinuje s posilováním, mohou se používat i cvičební pomůcky, třeba gumičky a činky, medicinbal. Chcete-li dosáhnout pěkné postavy co nejdříve, nejlepší je cvičit minimálně dvakrát, ještě lépe třikrát týdně. Skladba hodiny začíná zahřátím při aerobiku, pak následuje posilovací blok zaostřený především na břišní, stehenní a hýžďové partie. Rozcvičku rozhodně nikdy nevynechávejte.