Móda

Barefoot obuv znáte ji?

Už jste někdy slyšeli o botách, které vlastně ani tak botami nejsou? Že ani netušíte, co si máte představit? Tak my vám je trochu přiblížíme. Tyto boty mají napodobovat chůzi naboso.

Pokud jste si stačili všimnout, chůze bez bot se stala velkým hitem. Všude se mluví o tom, jak je to pro naše tělo prospěšné vrátit se zpět k chůzi bez bot. Ovšem lidé chtějí být za každou cenu IN a proto si tento styl převzali i do měst. Ten, kdo se ve městě pohybuje, jistě ví, že tohle není zrovna ideální prostor pro zdraví prospěšnou bosou chůzi. Takový rozpálený chodník či možné střepy vám takovou procházku jistě pěkně znepříjemní.

Proto někdo nelenil a přišel s nápadem, jak lidem žijícím ve městě tuto bosou chůzi umožnit a trochu zpříjemnit. Světlo světa spatřila obuv s názvem Barefoot tedy bosoboty.

Jak vypadají?

Tyto jedinečné boty se od normálních bot značně liší. Jak už od pohledu tak po obutí zjistíte, že vlastně až tak botami nejsou. Nějakou tlustou, neforemnou podrážku nebo podpatek byste na nich hledali marně. Boty jsou bez klenby.

Vzhledem k jejich velice tenké podrážce ucítíte při každém kroku sebemenší nerovnost či malinký kamínek. Tím stimulujete reflexní body na chodidlech. Tato obuv kopíruje tvar vašeho chodidla. Špačka boty je široká tak, aby měly prsty u nohou dostatek prostoru.

Tato obuv nemusí být pro každého, někdo je už na normální boty tak zvyklý, že tyhle novoty nezvládne. Někdo zase říká, že až vyzkoušíte tyto boty, už je nevyzujete.

Musíme ale upozornit, že pokud se pro tyto boty rozhodnete, je třeba si připravit větší obnos peněz.