Krása

Balayage je letošním trendem, jak na něj?

Chystáte se na návštěvu ke kadeřníkovi? Nechte se inspirovat nejvíc trendy vlasovými barvami letošního roku. Možná už jste slyšeli o technice balayage, která vznikla ve Francii a spočívá ve zvýrazňování jednotlivých pramínků barvou bez jejich oddělování, čímž vznikají různě intenzivní odstíny. A právě balayage je letos v kurzu. 

Teplá blond 

Barva, která proslavila balayage, je bezesporu blond. Letos se ovšem upouští od studených odstínů a namísto toho se kadeřníci snaží vytvořit efekt pramenů vyšisovaných sluncem. Nejvíce vynikne na přírodních brunetách, kde bude připomínat zlaté stužky vinoucí se v kaskádách dolů. Tento styl je velmi nenáročný na údržbu, velmi pravděpodobně budete potřebovat zvýraznění jen párkrát do roka. 

Balayage nemusí vytvářet jen ostrý kontrast, naopak – pokud nejste připraveni na výraznou změnu, rozdíl mezi barvami může být i minimální. Navíc se mohou obarvovat jen velmi tenké pramínky. Odrosty nejsou téměř znatelné, a proto můžete s klidem po sezóně změnit styl, pokud vám nebude tento vyhovovat. 

Něco pro brunety 

Krásné balayage lze vytvořit i z jiných barev než z blonďaté. Brunetky mohou vyzkoušet zvýraznění pramenů světlejší, zlatavou hnědou barvou připomínající karamel. Sluší zvlněným vlasům, kterým opticky přidá objem. Za vyzkoušení stojí i teplé měděné odstíny, které obecně vyžadují menší péči. 

Kaštanová barva vlasů sluší téměř všem ženám a zaručeně přitáhne pozornost. Abyste se vyhnuli fádnímu odstínu, zvýrazněte vlasy zlatavými nebo jahodovými odlesky. Nebojte se ale ani klasické blond s měděnými podtóny. 

Pro odvážné 

Troufáte si na výraznější změnu a nebojíte se ani vyšších nároků na údržbu a častějších návštěv kadeřníka? Nechte si vytvořit výrazné balayage z pestrých barev, jako je červená nebo modrá, ale i fialová, která je obecně trendem letošní sezóny. Vlasy by se měly co nejvíc lesknout, čímž dodáte svému účesu nádech luxusu.