Zdraví

S dětmi do wellness: ano nebo ne?

Rodinná dovolená nebo výlet musí vyhovovat všem členům bez rozdílu. Zatímco děti si většinou chtějí užít zábavu a vyzkoušet něco nového, rodiče touží po odpočinku a klidu. Jak tato zdánlivě protikladná přání spojit? Vyrazte na wellness. Nemusíte přitom jezdit daleko, wellness pobyt se dá užít kdekoliv v České republice, kde je vysoká úroveň kvality a přiměřené ceny.

Sauny se nebojte

S dětmi můžete prakticky bez obav navštívit i saunu, pokud dodržíte několik pravidel. Ani tato část wellness v Ostravě vám tak nemusí zůstat zapovězený. Informujte se ale, od jakého věku mohou děti saunu navštívit, případně zda jim není umožněn vstup jen v určitý čas, každý podnik může mít jiná pravidla. Zatímco ve Finsku je obvyklé brát do sauny děti pár týdnů po narození, v našich končinách se doporučuje začít od tří let.

Samozřejmě není možné s dětmi absolvovat stejné saunování, jaké byste si užili sami. Děti do deseti let věku a děti, které nejsou zvyklé na pobyt v sauně, byste měli brát jen do saun s nižší teplotou a na omezený čas, maximálně pár minut. Ani prudké ochlazování v bazénku pro ně není vhodné, bohatě postačí vlažná sprcha a lehké opláchnutí končetin studenou vodou. Nikdy prudce neochlazujte hlavu ani zátylek.

Bazén a vířivka je zabaví

Pro některé děti je prosté saunování nudné, a proto se snaží si pobyt zpestřit nejrůznějšími vylomeninami. Tím ale mohou rušit ostatní návštěvníky. Pokud ale wellness obsahuje také vířivku a bazén, máte vyhráno. Bazény ve wellness centrech bývají většinou dobře vyhřívané, takže se nemusíte bát, že se děti nachladí.

Nezapomínejte na pitný režim, obzvláště u dětí. Samozřejmě jim naslouchejte, a pokud jim pobyt v sauně nebude příjemný, nenuťte je. Pokud ale vše zvládnete, kromě toho, že si užijete báječný rodinný výlet, posílíte svou i jejich imunitu a podpoříte regeneraci. Pak už zbývá jen zachumlat se doma do peřin a den zakončit ničím nerušeným spánkem.