Zajímavosti

Až 70 % žen minimálně jednou v životě předstírá orgasmus

Ženský orgasmus je tak trochu záhadou. Není jednoduché ho popsat, některé ženy ho nikdy nedosáhnou. Proto se všichni snaží přijít ženskému orgasmu na kloub. Přesně zachytit jak, kdy, proč, s kým, aby to pokaždé dokonale klaplo. Že se ale vždy nedaří, to je bohužel nasnadě. Jak to tedy s ženským orgasmem vlastně je?

Etuda na téma vyvrcholení

Vzhledem k předcházejícím řádkům, asi není překvapivé, že spousta žen někdy, prostě alespoň jednou v životě orgasmus předstírala. Je jich cca 67-70 %, které to alespoň jedinkrát zahrály. Na otázku proč většina z nich odpovídá, že kvůli tomu, aby partner neměl pocit selhání z toho, že je nedokáže uspokojit. Cca 60 % procent z těch, jež přiznaly alespoň jedno herecké vystoupení na téma orgasmus, také dodávají, že je k tomu vedla jediná myšlenka – vědomí, že to vše za chvíli skončí. Tento fakt popírá oblíbené tvrzení, že ženy chtějí, aby sex trval co nejdéle. Prostě když vidí, že tímhle mužem to zkrátka nepůjde, raději vezmou do ruky svůj herecký šarm a předvedou etudu, než by pokračovaly v oboustranném trápení. Takže pokud se něco podobného někdy stalo i vám, vůbec se nemusíte cítit trapně.

Jenom desetina žen si užije hned napoprvé

Plusem v dosažení orgasmu pravidelně je dlouhodobější vztah. Téměř 70 % žen při výzkumech uvádí, že pravidelný orgasmus mají většinou až po půl roce vztahu. Je to úplně jednoduché- partneři se prostě potřebují sehrát, objevit svá sexuální tajemství a to chvílí trvá. Takže pokud to v prvních týdnech prostě nebude ono, není ještě proč si stěžovat. Dokonce se tvrdí, že jenom zhruba 10-11 % žena si to s novým partnerem střihne tak, že jsou spokojeny hned napoprvé. Pokud patříte mezi tyhle vzácné výjimky, važte si toho. Říká se ale, že lesbické ženy dokážou dosáhnout orgasmu už při prvním pohlavním styku o přibližně 13 % častěji.