Móda

Pařížský týden přináší ženskost i vesmírný styl

Letošní pařížský týden módy přinesl celou řadu impulsů, které budou udávat módní trendy během následujícího jara. Pestrý koktejl nápadů jistě uvítá každá žena. Výhodou je, že kreativita je tak vysoká, že něco pro sebe tu najde každá. Výmluvy ve stylu to se mi nelíbí, to není nic pro mne, to se mi nehodí, střípek pro sebe tu najde každá. A jakéže to střípky jsou?

Modely, které probouzí ženskost

Značka Chanel se soustředila na vesmír, který byl mottem její kolekce. Pokud tenhle styl módy vyhovuje, určitě se proto nebojte se v něm teď na jaře ukázat. Chladné barvy, strohost je jeho jmenovatelem. Společným mottem mnoha významných značek jako třeba Christian Dior nebo Valentino je ženskost. Spousta žen i mužů tento sílící trend vítá. Vždyť kdo by nebyl rád, když žena působí jemným ženským dojmem a její ženství nenápadně podtrhuje každý prvek jejího outfitu. Každá emancipace totiž má své meze a i muži ocení, když mají koho ochraňovat a je to vidět na první pohled. Doslova ochranitelský dojem třeba vzbuzují jemné šaty tónované do světlounce růžové či pudrové barvy, které jsou letos obzvlášť in. Klidně si ale můžete dopřát průhlednou i v červené barvě. Romanticky a něžně působí také průhledné šaty, které ovšem vyžadují dokonalou postavu a perfektní spodní prádlo, aby vznikl správný dojem.

Minimalismus stále v kurzu

Už dlouhou dobu je velice trendy minimalistický způsob oblékání. Řada známých značek vyznává právě tento styl. Patří sem například Céline. Velmi oblíbené jsou barvy, které se hodí téměř ke všemu a prakticky pro jakoukoli příležitost, a to třeba velbloudí či khaki nebo tmavě šedá. Jejich kreace svědčí o tom, že vůbec nemusí vypadat nudně.  Naopak působí velmi elegantně. Což se dá stoprocentně říci třeba o kombinaci tmavě šedé a khaki na bundách a kabátech. Příjemně působí i kombinace různých materiálů.