Zdraví

Způsoby, jak nedostat chřipku ani se nenachladit

Zimní období se nese ve znamení chřipek a nachlazení. Může za to především neustále se měnící a stále se ochlazující počasí a samozřejmě naše neschopnost se často dobře obléknout. Nikdo však během zimy nechce být nemocný, přece jenom je toto období plné různých akcí, svátků, zimních dovolených a výletů. Abyste se chřipce nebo nachlazení obecně vyvarovali, prozradíme vám několik způsobů, jak na to.  

Pokud jste si mysleli, že chřipce ani nachlazení nejde nijak předcházet, pak jste se spletli. Chřipce i nachlazení jako takovému lze předcházet, lze to dokonce i několika způsoby. A my vám prozradíme, jak na to.  

Očkování 

I když je v poslední době očkování velice zavrhovaná záležitost, stejně je to možnost a způsob, jak nachlazení nebo chřipce předcházet. Je to očkování, které je dobrovolné a které nemusíte podstupovat, pokud nechcete. Kdo by však měl očkování podstoupit, tak jsou zejména důchodci a také děti, kteří nemají tak silný imunitní systém jako dospělí jedinci. Právě zmíněné věkové kategorie by měly být očkovány hlavně v období chřipek, kdy školní třídy nemají žáky či kdy většina seniorů v domě důchodců stůně.  

Dodržování správné hygieny 

Abychom předcházeli virům a bakteriím, měli bychom dodržovat správnou hygienu. Lidé často zapomínají na to, kolik bakterií a virů koluje v jejich okolí a prostředí, ve kterém se běžně pohybují. Zejména pokud cestujete městskou hromadnou dopravou, doporučujeme vám si po každém příchodu domů nebo do práce umýt ruce. Právě v městské hromadné dopravě se bakterií a virů vyskytuje nejvíce.  

Přidejte do jídelníčku vlákninu 

Abyste předešli nepříjemnému nachlazení a bolestivé chřipce, doporučujeme přidat do jídelníčku více vlákniny. Vláknina jako taková dokáže předcházet mnoha zdravotním onemocněním, i chřipka je mezi nimi. Vláknina dokáže navíc podpořit a posílit imunitní systém člověka.