Zdraví

Zdravé, ale naše trávení nepoděkuje

Kdo by nechtěl žít zdravě? Zdravou stravu preferujeme snad všichni. Pokud ne pořád tak aspoň občas si nějakým tím ovocem či zeleninou chceme vylepšit jídelníček. Ne vše, co se tváří zdraví prospěšné, opravdu našemu tělo svědčí. Jsou potraviny, které sice zdravé jsou, ale ve větším množství mohou člověku způsobit problémy se zažíváním. Které to jsou?

Chia semínka

Tyto semínka zažily před pár lety velkou slávu a všichni, co chtěli hubnout, si je pořizovali ve velkém. Také tyto chia semínka obsahují velké množství omega 3 mastných kyselin. Mnoho lidí ale netuší, že pro naše zažívání nejsou zrovna vhodná. Mohou se usazovat ve střevech, což není dobře. Proto bychom za den měli zkonzumovat maximálně jednu polévkovou lžíci.

Banány

Asi neznáme nikoho, komu by banány nechutnali. Jsou krásně sladké, takže pomohou zahnat choutky na něco sladkého zdravým způsobem. Ovšem nemůžeme to s nimi moc přehánět. Banány totiž mohou způsobovat zácpu. Pokud zrovna trpíte opačným problémem je banán v této situaci ideální přírodní pomocník. Pokud ale máte zažívání v pořádku, dopřejte si toto sladké ovoce maximálně 3 krát do týdne po jednom kousku.

Česnek

Česnek má mnoho kladů. Je to přírodní antibiotikum, což je v tomto ročním období dosti potřeba. Pokud ale máte citlivý žaludek tak nadměrná konzumace česneku vám nemusí udělat vůbec dobře. Proto zvolte spíše cestu přes léky a zakupte si sušený česnek v kapslích. Díky kapslím se vyhnete také nepříjemnému zápachu z úst.

A takových potravin bychom mohli najít mnoho. Vše je třeba konzumovat s mírou a rozumem. Přeci jenom i mnoho vitamínů tělu může naopak uškodit než pomoci.