Zdraví

Vypěstujte si na své zahrádce pomocníky na hubnutí!

Mít svou vlastní zahradu – to je, panečku, výhoda oproti těm, kteří zahradu nemají. Samozřejmě si můžeme pěstovat zeleninu i v květináčích, přesto na zahradě mají svůj vlastní život, což je pro ně jenom skvělé. Jedinou nevýhodou je, že jsou tam stíháni právě nepříjemným počasím, které může být den ode dne jiné, proměnlivé a nevyzpytatelné. Mít zahradu je ale i přes tuto drobnou nevýhodu stejně nejlepší, i když je to samozřejmě i starost, o kterou se musíte stále starat a o kterou se musí dbát, jinak třeba tráva naprosto zahltí váš dům, když ji nikdo nebude sekat. Pakliže se pustíte do pěstování zeleniny, pak o ni rozhodně pečujte.

Na své zahradě si můžete vypěstovat opravdu leccos. Mezi nejoblíbenější však patří zejména klasické druhy zeleniny, což jsou třeba mrkve, česnek, cibule, hrášek a další. Je však nutné podotknout, že řada těch druhů zeleniny, které si sami dokážete vypěstovat, vám pomůžou hlavně při hubnutí. Jaké druhy vám tedy pomůžou zhubnout a nemusíte za ně utrácet tolik, kolik v obchodě, protože si je zkrátka lehce vypěstujete v pohodlí domova.

• Česnek

Jak už bylo zmíněno, česnek se řadí k těm druhům zeleniny, které na své zahradě pěstujeme opravdu ve velkém množství. Je důležité poznamenat, že na své zahradě tak pěstujeme hotový unikát – naprostý skvost, protože česnek se přezdívá jako všelék, protože má antibakteriální a antivirové účinky pro naše zdravý. Přezdívá se mu také přírodní antibiotikum. Málokdo však ví, že má skvělé účinky i při hubnutí.

• Mrkev

Mrkev je také jednou z nejvíce a nejčastěji pěstované zeleniny, kterou se rozhoduje pěstovat řada z nás. Je nutné podotknout, že i tato zelenina na má hubnutí příznivé účinky. Díky ní se nás totiž zmocňuje pocit sytosti, což je pro nás naprosto báječné. Nemáme tak potřebu si nakládat další porce a zbytečně se tak přejídat.