Krása

Tipy na domácí vlasové masky. Dopřejte svým vlasům odpočinek

Vlasy každodenně namáháme. Neustále je fénujeme, žehlíme nebo je kulmujeme, ovšem málokdy si uvědomíme, že naše vlasy tím neskutečně trpí. V současné době bohužel drtivá většina žen chce od svých vlasů nemožné, neuvědomují si však, že právě vlasy potřebují po neustálém namáhání naši péči. A tu jim dopřejete například tehdy, kdy si vyrobíte masky na vlasy, jež vlasy dokonale zregenerují. Na takových maskách na vlasy není ostatně nic těžkého, dokonce k tomu nepotřebujete ani mnoho věcí.  

Mnohé ženy nedopřávají svým vlasům potřebnou regeneraci z jednoho prostého důvodu, a sice nechtějí, aby je vlasové masky zruinovaly po finanční stránce. Přece jen jsou masky poměrně drahé, proto vám přinášíme tipy na domácí masky na vlasy, které si snadno s pomocí několika málo ingrediencí vyrobíte.  

Maska č. 1 

První vlasovou maskou je maska, která funguje jako udržovací maska. Dokáže vlasy ponechat ve skvělé formě, ať už se jedná o jakýkoli typ vlasů. Skládá se z jednoho banánu, z dvou lžiček medu a trochy olivového oleje, který má mimochodem blahodárné účinky na lidské tělo. Všechno stačí smíchat a rozmixovat, posléze nanesete na hlavu a necháte asi patnáct minut působit. Ozdravný proces se zpravidla opakuje jednou týdně.  

Maska č. 2 

Věděli jste, že k vyživení vlasů vám stačí jen jedna jediná surovina, a sice majonéza? Stačí ji nanést po celé délce vlasů, poté ji jen pečlivě rozetřete. Vlasy následovně zabalte do potravinové folie a nechte asi patnáct minut pracovat. A poté jen majonézu opláchněte a vlasy si umyjte tak, jak jste zvyklí. Vlasy budou po této masce lesklé a plné života.  

Maska č. 3 

Znáte kouzlo ricinového oleje? Stačí vzít si dvě lžičky ricinového oleje, které smícháte s jedním vaječným žloutkem. I když ricinový olej působí jako projímadlo, tato vzniklá směs spíše vlasům dodá zdravý vzhled a pevnost s lesklostí.