Krása

Rostliny pro krásu: jak je použít pro zesvětlení chloupků na obličeji?

Hledáte způsob, jakým se bezpečně zbavit tmavých chloupků na obličeji? Není třeba jít do drogerie nebo lékárny, protože pomoci mohou i naprosto přírodní metody. Celou řadu rostlin, které už naše babičky používaly k zesvětlování chloupků, najdete pravděpodobně již doma. Chloupky na obličeji totiž byly (a stále ještě jsou) pro ženy velice nepříjemnou záležitostí. Jejich neustálé holení vás může velmi otravovat (navíc po něm mohou být chloupky silnější a rostou rychleji), elektrolýza (trvalé odstranění chloupků) se zase může prodražit.  

Brambory mohou pomoci 

Brambory – respektive šťávu z nich – lze použít k zesvětlení chloupků na obličeji. Účinný je zejména bramborový škrob, který je v nich obsažený. Vezměte malou bramboru, oloupejte ji a nastrouhejte najemno. Přidejte trochu citronové šťávy a vše zabalte do gázy. Z takto obalené hmoty vymačkejte a odchytávejte šťávu. Pomocí vatového tamponu ji rozetřete po obličeji – zejména tam, kde se nachází tmavé chloupky. Nechte chvíli působit a poté omyjte. Pravidelným opakováním vaše tmavé chloupky zesvětlí a budou méně nápadné. 

Citronová šťáva 

Citronová šťáva je jedním z nejčastějších prostředků, které se používají k zesvětlování – a to nejen v kosmetice, ale také při odstraňování skvrn z kuchyňských prkének nebo jiných povrchů. To, že citronová šťáva má bělicí účinky, se zkrátka ví. Vezměte citron a vymačkejte z něj šťávu. Okamžitě jí potřete tmavé chloupky na obličeji a běžte na slunce. Díky tomu dojde k jejich vybělení. 

Celozrnná mouka 

I celozrnná mouka (ačkoli to o ní není příliš známé) má bělicí vlastnosti. Smíchejte ji s citronovou šťávou, aby vzniklo hustší těstíčko. To si naneste na obličej a nechte chvíli působit. Tuto směs lze použít také jako domácí peeling. Při mytí jej vmasírujte do pokožky. Díky hrubším zrnům, která jsou v mouce obsaženy docílíte lepšího prokrvení pokožky a odstraníte odumřelé kožní buňky. Zabijete tak dvě mouchy jednou ranou.